Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha valaki a nyelvtanulásban...

Ha valaki a nyelvtanulásban jelenleg alacsony szinten van, megéri kimenni külföldre egyszerűbb munkára, vagy inkább magabiztos nyelvtudással éri meg neki vágni az ismeretlennek?

Figyelt kérdés

Jelenleg ez az én szintem:


[link]


márc. 14. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyenge nyelvtudással nagyobb presztízsű munkához nem sok esély van, és elég sok az esély, hogy más külföldikkel dolgoznál együtt szintén nem a legerősebb nyelvtudással. Nem éppen ideális helyzet a nyelvtanuláshoz, és sok ismerősöm ezt tapasztalta.


Persze vannak kivételek.

márc. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nyilván, csak vannak, akik azt mondják, kint "rájuk ragad" a nyelv. Szóval, aki kis alappal megy ki, arra jobban ragad (?).
márc. 14. 18:57
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát, ha külföldiekkel dolgoznék, akkor vizet ihatok arra, hogy ragad rám a nyelv, ha azok még kevesebbet tudnak, mint én.
márc. 14. 18:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Mondom, van olyan, aki pl. önkénteskedni ment ki, és úgy tanult meg spanyolul.

Ugyanakkor olyanról is tudok, akik azt mondták, annyira le kellett mindig butítaniuk a mondanivalójukat a munkatársaknak, hogy a végén rosszabbul tudtak, mint amikor kimentek.


Nyilván az egész függ a célországtól, hogy mennyi időd lenne munka mellett társasági életet élni, és mennyire vagy nyitott. De felnőttként a tanulás mindig erőfeszítést jelent, nem esik az öledbe.

márc. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt tanácsolják, hogy nyelviskolába is járjál munka mellett. Akkor tudsz fejlődni.
márc. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!