Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgán/érettségin nem...

Nyelvvizsgán/érettségin nem lehet kérni, hogy brit angol helyett amerikai angol menjen a vizsgán?

Figyelt kérdés

Nem szeretem a brit angolt. Csúnyának, és nehéznek tartom, ráadásul időm sincs arra, hogy megtanuljam rendesen. Amerikai angolt tanulok, mert az szebb, és könnyebb, sokkal gördülékenyebb.


Viszont az a baj, hogy a magyar oktatásban a brit angolt nyomják, és attól tartok, hogy a szóbelin nem fogok felismerni bizonyos szavakat!


ápr. 25. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem említi meg ha amerikai akcentussal vagy szókinccsel beszélsz, hozzá vannak szokva. Az átlagos érettségin/nyelvvizsgán nem fognak olyan agresszívan brit szavakat használni amiket nem ismernél, inkább csak a szleng és néhány szólás tér el, ha valamit nem értesz, arra meg rá tudsz kérdezni, nekem soha nem voltak le érte pontot. Felesleges ezen izgulni vagy elmagyarázni hogy te nem ezt a dialektust szeretnéd, ezt fogják használni, és nem valószínű hogy ezzel bármennyire is hátrányban vagy.
ápr. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, most esett le, hogy arra gondolhattál, hogy a kiejtés miatt nem ismered fel. Az a helyzet, hogy a legtöbb helyen jobban kell félned egy erőteljes magyar akcentustól mint a brittől :) De tényleg, ha valamit nem értesz, nyugodtan rákérdezhetsz, ha normálisan (és általában azok), segítenek
ápr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Bármennyire is az amerikait tanulod, attól még biztos találkozol a brittel is, pl suliban. Az meg pont elég ahhoz, hogy felismerd a szavakat brit kiejtéssel hallva is.

Ha még mégsem ismered fel, akkor bocs, de nem tudsz még kellően jól angolul ahhoz, hogy vizsgázz belőle. A vizsga angolból zajlik, nem brit vagy amerikai angolból – mindkettőt fel kell tudni ismerni.

ápr. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvtan ugyan az, csak a szavakban lehet kulonbseg. A kiejtes az nem lenyeg. Nekem angol erettsegin olyan kiejtesem volt hogy azt egyetlen anyanyelvu sem ertette volna meg.

Az hogy tuszdéj-t mondasz csuszdéj helyett az nem szamit.

Vagy ha mondod hogy I like the Titanic movie akkor a titanic-ot magyarosan is kiejtheted, a vizsgaztatot nem érdekli hogy nem tájtenik-nek ejted, pedig magyarosan kiejtve tuti nem érti megy egy amerikai vagy egy brit.



A legyeg hogy a brit es amerikai angol kozt nincs lenyeges kulonbseg, szerintem a spanyolorszagi es a latin-amerikia spanyol kozt beszelhetunk kulonbsegekrol de az angolnal alig.

ápr. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha egyiket tudod a vizsgaszintjén, akkor a másikat is. Senki nem tanul külön amerikai vagy brit angolt, csak egy-két buta magyar teszi az agyát.
ápr. 27. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!