Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanul valaki ebből a könyvből...

Tanul valaki ebből a könyvből szlovákul?

Figyelt kérdés

Horváth - Kmeť - Pecsenya - Pestiová: Szlovák nyelv - Slovenský jazyk

Mik a tapasztalaitok? Mennyi idő alatt hány leckét sikerül haladni? Meddig jutottál el a könyvben? ...



ápr. 29. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Én tanultam belőle, két nekifutásban, egyszer a 1990-es években, egyszer meg mostanában a Covid éveiben. Sajnos a személyes haladásról nehéz beszélnem, mert mindkét életszakaszomat elmebetegségeim felszinre bukkanási hullámai jellemezték, ezekben az időkben nyelvtanulással enyhitettem a szorongásokon, így gyakorlatias jellegű tanulásról nem tudok beszámolni, persze ez nem a könyv hibája. Én amúgy kedveltem a könyvet, félbehagyásokkal ugyan, de rendre vissza-visszatéregettem rá.
ápr. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Olyan sok másik könyv van, amik közül választhatnál? Mert ha nem, akkor mindegy, hogy kinek hogy ment, te csak szépen csináljad a saját tempódban.
máj. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem tanácsot kértem, hanem tapasztalat leírását. Inkább ne írtál volna.
máj. 3. 10:34
 4/10 anonim ***** válasza:
Önálló tanulásra biztosan jó, legalábbis egy szintig sikerült eljutnom. Talán a feléig vettem, de igazából az akkori életem rendszertelensége miatt ez csak becslés, mert az első feléből sem mindent vettem át, és a végéről is vannak szórványos ismereteim. Szlovákul előtte nem tudtam, de az orosz nyelv előzetes tudása számomra kicsit adott egy nagyon halvány előnyt, szóval nem volt teljesen új minden szó.
máj. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos választ!

Az orosz nekem is segít.

máj. 3. 22:40
 6/10 anonim ***** válasza:

2020 táján rájöttem, hogy a tudásom, amit nagyrészt a könyv által szereztem, pont jó ahhoz, hogy Paulina videóit immár értsem, így utána a könyvből való tanulást már Paulina videóanyagaival kombinálva csináltam, és a kettő így együtt jól meg is támogatta egymást


https://www.youtube.com/@LearnSlovakwithStories

máj. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jaj nagyon jók a videói, ismerem őket, bár még csak hármat láttam, az egyikben olvasói kérdésekre (kiejtéssel kapcsolatos) válaszolt és példákat sorolt, a másikban a mi van a táskában videója volt, a harmadik pedig a napirend. Ez az utóbbi kettő elvarázsolt, hogy így is lehet tanítani. Nagyon jól csinálja. Én is szeretném több videóját is majd megnézni, de még nem vagyok ott tudásilag.

Bíztató nagyon, hogy a könyvből szerzett tudás hogyan segített Neked. Pár éve tanultam a Krizom krazom könyvből, a feléig jutottam kb., eléggé tömény. Aztán gondoltam szüneteltetem. Közben láttam Paulina videóját, de a Horváth-féle nyelvkönyvből csak pár hete kezdtem újra, egyenlőre kitartóan haladok.

máj. 4. 10:23
 8/10 anonim ***** válasza:

"elvarázsolt, hogy így is lehet tanítani. Nagyon jól csinálja. Én is szeretném több videóját is majd megnézni, de még nem vagyok ott tudásilag."

Én tudásilag sehol se vagyok, mégis meg tudom nézni a videóit. Sőt, tanulni is tudok belőlük, ha akarok. Csak az a kérdés, hogy te is akarsz-e.

máj. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A mesékhez szerintem kell egy kis tudás, az én pár leckém még nem elég.
máj. 4. 21:46
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nem olyan céllal nézed, hogy mindent érts, akkor bármilyen tudással nyugodtan nézheted. Különben sem csak egyszer szabad megnézni - másodszor, sokadszor már többet fogsz érteni.
máj. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!