Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Has written vagy Had written? ...

Has written vagy Had written? Mikor melyiket használjuk?Mièrt? Charles Babbage ..... "the father of Computer". Mièrt az a jó válsz, hogy "is often called" ès mièrt nem "often called."

Figyelt kérdés

máj. 24. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:
80%

Az elsőt jelen időben, a másodikat múlt időben használjuk.


Azért az a jó válasz, mert szenvedő szerkezet. A mondat a te választásoddal is helyes lenne nyelvtanilag, csak mást is jelentene. Ha azt akarjuk, hogy ugyanazt jelentse, úgy egy vesszőt kell tenni az alany után;


Charles Babage, called xy, ... .

máj. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

"Has written vagy Had written? Mikor melyiket használjuk?Mièrt?"

Az elsőt akkor, ha a "most"-hoz viszonyítunk:

- He has written the letter. (A "most"-hoz képest valamikor korábban megírta a levelet, vagyis most már kész, el lehet olvasni, el lehet küldeni, stb.)

A másodikat meg akkor, ha a múlt egy időpontjához viszonyítunk:

- When I arrived home (ez a viszonyítási pont: amikor hazaértem), he had written the letter. Tehát a viszonyítási pont a múltban van, a mondat pedig azt jelenti, hogy Amikor hazaértem, addigra már valamikor korábban megírta a levelet (azaz amikor hazaértem, már egyből elolvashattam volna, el lehetett volna küldeni, stb.).


Charles Babbage is often called "the father of Computer". - C.B-t gyakran nevezik a számítógép atyjának.

Charles Babbage often called "the father of Computer"... - C.B gyakran elnevezte a számítógép atyját... kicsodának, micsodának? várnánk a folytatást... így hiányos lenne a mondat, úgyhogy nem jó.


Vagyis amelyik mondat nem a cselekvővel (= aki csinál valamit) kezdődik, abban nem magát az igét tesszük a megfelelő igeidőbe, hanem passzív szerkezetet használunk, azaz a BE igét tesszük a megfelelő igeidőbe, aztán jön a főige 3. alakja:

He invites a lot of people to his parties. - Ő meghív... (itt a cselekvővel indul a mondat: aktív igealak)

He is invited to other people's parties. - Őt meghívják... (itt nem a cselekvővel indul a mondat: passzív igealak = BE + 3. alak, ő meg van hívva)

máj. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!