Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit kell tenni az angolban,...

Mit kell tenni az angolban, ha egy ige past simple alakja is ugyanaz, mint a szótári alak?

Figyelt kérdés

Például, azt akarom mondni, hogy:


Felvágtam a hagymát.


Itt a "cut" szót használnám, azonban ennek a past simple-s alakja is ez, hogy "cut".


Természetesen megtehetem, hogy egy rokon értelmű szót választok: "chop" és annak a múlt idejű alakja már látványosabb: "chopped".


Azonban érdekelne, hogy a "cut" szónál hogyan tudom kifejezni a múlt időt. Tehát, ha ezt akarom mondani, hogy "Felvágtam a hagymát", azt hogyan mondom a "cut" szóval?


máj. 25. 12:12
 1/4 anonim válasza:
82%

Szó szerint megválaszoltad magadnak.


"Itt a "cut" szót használnám, azonban ennek a past simple-s alakja is ez, hogy "cut"."


Azaz I cut the onion.

máj. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1


És ebből honnan fogja tudni a másik, ha kiszólok a konyhából, hogy már felvágtam a hagymát, vagy éppen most vágom?

Ha most vágom, akkor használjak "ing"-es alakot?

máj. 25. 13:10
 3/4 anonim válasza:
53%
Ha az ige rendhagyó és múlt időben vagy( simple past ) akkor az ige 2. alakját fogod használni: I cut the onion . Ha nincs szövegkörnyezet és te megakarod értetni az illetővel hogy az múlt időben van akkor időhatározót használsz, de általában a szövegkörnyezetből ki lehet találni
máj. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#2, igen, ha éppen most vágod: I'm cutting the onion.

Ha kész vagy marad az egyszerű múlt, bár el tudom képzelni a present perfectet is (ott az eredmény, a felvágott hagyma meg a könnyező szem:)

I cut the onion/I've cut the onion.

máj. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!