Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdjek neki a tanulásn...

Hogyan kezdjek neki a tanulásnak? (nyelvvizsgára)

Figyelt kérdés
Körülbelül egy éve elkezdtem tanulni a középfokú angol nyelvvizsgára. Jártam tanfolyamra, és már csak kis tanulás kellett volna és (a tanár szerint felkészültek voltunk, de sajnos a vizsgára nem tudtam elmenni). Azóta rengeteget felejtettem, de talán mégsem annyit. Szeretnék egyedül felkészülni, amennyire csak lehet, és csak utána segítséget igénybe venni. Hogyan kezdjem?
2010. nov. 2. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jártál tanfolyamra, vedd elő a jegyzeteidet, könyveidet és kezdd el olvasgatni őket... Majd te magad is meglepődsz, milyen gyorsan jön vissza minden :)

Ha nem volt anyagod, akkor rendeld a kiválasztott nyelvvizsga felkészítőkönyvét, abban vannak tök jó feladatok és minden feladattípust gyakoroltat.


*Szövegértéshez olvass sok cikket, könyvet, bármit ami érdekel.


*Levélíráshoz keress levelezőpartnert és vele levelezgess illetve írj magadtól néhány baráti/hivatalos levelet, példákat találsz a mintafeladatokban, de magadtól is kitalálhatsz, a lényeg hogy írj és fejleszd a szókincsed és a nyelvtani hibáid-hiányosságaid is itt ütköznek ki (ha vannak :))


*Hallásértésre legjobb megoldás a rádióhallgatás, TV és film nézés, esetleg youtube-on lyrics-szel ellátott dalok hallgatása. Ezt akár szabadidődben is csinálhatod.


*Beszédkészség feladatra igazából nem lehet készülni... Néhány vizsgánál képleírás van, valamennyinél meghatározott téma, máshol választani lehet előre...

1 biztos: vannak megadott, általános témakörök (iskola, család, ünnepek, munka...) ezeket fusd át, mindegyikhez alkoss 5-6 mondatot, ha több időd is van, írj akár mindenhez tételt (15-20 mondat) tanuld meg őket és majd a vizsgán mond el ami eszedbe jut róla :) Ha felkészült vagy, nem érhet meglepetés.

Szituációra pedig megintcsak az átgondolásos módszer a jó, próbáld beleképzelni magad egy orvosi látogatásba, iskolai kurzusjelentkezésbe, bolti vásárlásba, útbaigazításba... szedegesd össze a legfontosabb szavakat, kifejezéseket és próbáld úgy alakítani a beszélgetést, hogy ne vigyenek be a málnásba és ne legyen túl rövid se a szitu :) Ezt célszerű partnerrel 6 tanárral gyakorolni, a többi igazából megoldókulcs alapján egyedül is megy, a leveleket pedig érdemes legalább az elején kijavíttatni :)


Sok sikert, ne izgulj, ha felkészülsz, menni fog :)

2010. nov. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítettél, köszönöm szépen! :) Holnaptól el is kezdem!
2010. nov. 8. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!