Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik könyv készít fel...

Melyik könyv készít fel legjobban az angol nyelvvizsgára? (közép fok)

Figyelt kérdés
2010. nov. 4. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
A középfokot egybe írják, amúgy attól függ melyik fajtára mész, de leginkább tanár- és nyelvérzékfüggő. Én a Headwayből tanultam, elsőre át is mentem csak úgy, hogy angolórűn odafigyeltem.
2010. nov. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A nyelvvizsga típusától is függ. Egynyelvű/kétnyelvű, nyelvtanra megy inkább rá vagy a szókincsre stb. Először válaszd meg a nyelvvizsgát, nézz utána pontosan és utána a könyvet.
2010. nov. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vannak tankönyvek, mint a Headway és a többi és vannak vizsgafelkészítő könyvek, ezeket a legtöbb vizsga honlapjáról meg tudod rendelni, okat könyvesboltokban vagy akár komolyabb könyvtárakban is elérsz. Mintafeladatokat is le tudsz tölteni az internetről...

www.nyak.hu itt megtalálod az összes Mo-n akkreditált nyelvvizsgát, ezek közül mazsolázhatsz, válaszd ki a neked tetszők a mintafeladatok alapján és rendelj könyvet. Szóbelire 1000 kérdés és válasz a nyerő, ez már nem csak általános témakörben létezik, már többféle szakmai is van belőle és persze több nyelven :)

2010. nov. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
nálam a solutions vált be! :)
2010. nov. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Több könyvet is használtam, de főképp a szóbeli felkészüléshez. Pl: 1000 kérdés és válasz, ami benne lesz... vagy valami ilyesmi, de teljesen felesleges. Inkább vedd meg a leggyakrabban használt 2000 szó című könyvet, és írd meg a tételeidet, hpgy mit fogsz mondani, és készíts hozzzá egy 40 szavas szószedetet. Az írásbelire átnéztem a nyelvani szabályokat röviden, hogy hogyan kell levelet írni náluk és megoldottam az összes érettségis feladatlapot, meg néhány gyakorlót. Ennyi nekem bőven elég volt ahhoz, hogy átmenjek, és hogy az előrehozott angolérettségim 5-ösre letegyem. Sok sikert. u.i: ha nem engednek át mindenképp nézd át a megoldásokat, mert van egy ilyen rendszer, hogy 60%-ot megbuktatunk, hogy legyen ki a következő vizsgát is fizesse...
2010. nov. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!