Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondoltok erről a Magyar-A...

Mit gondoltok erről a Magyar-Angol Kéttannyelvű Iskoláról? Keménynek látszik vagy elmegy? (légyszi olvassátok el. Nem nagyon sok. Kiváncsi lennék a véleményetekre)

Figyelt kérdés

Az iskolában 5 évfolyamos magyar-angol két tanítási nyelvű gimnáziumi képzés folyik.

2 osztály indul, összesen 72 tanulóval. Második idegen nyelvként választhatók : német, olasz, spanyol, orosz nyelv. A tanulók heti kötelező óraszáma az intézmény speciális képzésének megfelelően, átlagban 30-32 óra.

9. évfolyamon heti 19 órában angol nyelvi alapozás történik. 10. évfolyamtól angolul tanulják a matematikát és a történelmet, 11. évfolyamtól a biológiát, 12. évfolyamtól az angol célnyelvi civilizációt.

12-13.évfolyamon a diák választása szerint lehetőség van matematikát emelt szinten angolul vagy magyarul; biológiát csak angolul közép, ill. emelt szinten tanulni. Emelt szinten tanulható még: magyar nyelv és irodalom, történelem, fizika, informatika, német-, olasz-, spanyol nyelv.

9.évfolyamon órarendbe iktatott úszásoktatás folyik.

A tanulmányi idő befejeztével két tannyelvű érettségit kötelező tenni, melynek során kötelező angol nyelvből és még 2 tantárgyból angolul érettségizni. Az angol nyelvi érettségi eredményétől függően felsőfokú nyelvvizsgát szerezhetnek tanulóink.

A 2. idegen nyelvből diákjaink többsége közép- vagy felsőfokú nyelvvizsgával rendelkezik.

Az intézmény felsőfokú továbbtanulásra készíti fel a diákokat, amely elősegíti hazai és külföldi egyetemekre való bejutásukat.

A továbbtanulási arány 90 % feletti.


2010. nov. 5. 18:19
 1/5 anonim válasza:
Én szívesen mennék ebbe az iskolába. Hol van ez a suli?:) Bár én most vagyok 9.-es, szval már oda nem mehetek. Én német kéttannyelvű suliba akartam menni, de sajnos meggondoltam magam, de már megbántam:S Ha szereted az angolt, és fogékony is vagy rá, és tudod h bírnád azt a tempót, és megtudnád tanulni amit megkell, akkor nyugodtan menj oda. Nagyon sok mindent meg fogsz ott tanulni, ráadásul a . idegennyelvből is szerezhetsz középfokú nyelvvizsgát:D Sok sikert hozzá:) 15/F
2010. nov. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi a választ:)

a balatonnál van:D csak az a baj hogy 60km-re van tőlünk:S

és nem tudom megéri-e:(:S

2010. nov. 5. 19:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy teljesen normális kéttannyelvű gimnázium. Ha elég értelmes és szorgalmas vagy, jó nyelvérzékkel, akkor bírni fogod. De semmiképpen ne ingázz 60 km-t, mert akkor valóban nem fogod bírni. Akkor menj, ha kész vagy a kollégiumi életre, és persze ha a szüleid is úgy gondolják.
2010. nov. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg Balatonalmádi, akkor én oda jártam :) Nagyon szerettem, ma már felnőtt vagyok, szóval még valamikor a legelején, az iskola alapítása után nem sokkal voltam ott diák, kollégista. Egy biztos: nekem hasznos volt, hogy ott nagyon jól megtanultam először angolul, utána pedig más nyelveken is. Nagyon jól tudtam hasznosítani az életben a nyelvtudásomat :)
2010. nov. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:)
2010. nov. 6. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!