Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek ez jó nyelvvizsga...

Szerintetek ez jó nyelvvizsga párosítás: origo szóbeli és Ecl írásbeli?

Figyelt kérdés
Hogyan készüljek rájuk?
2010. nov. 10. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Ecl-nél nincs külön írásbeli és szóbeli, vagy igen? Befizeted az x vizsgadíjat, és elmész mindkettőre. Rosszul tudom?
2010. nov. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet részvizsgát tenni ECL-ből is.

Amúgy szerintem a legjobb párosítás, nekem is ilyen van felsőfokon (középfokon még éppen sikerült a komplex ECL). Ugyanis az írásbeli az ECL-en könnyebb (annak, aki nem annyira ,,nyelvtanos"), a hallás viszont teljesíthetetlen, emiatt az Origón jobb megcsinálni.

Az ECL írásbelijére csak szótár nélkül érdemes gyakorolni (persze egy bizonyos szint után) olvasásértéseket, sok szót kell ismerni. Persze azért az Origó hallásértésére is kell készülni, főleg jegyzeteléssel. Ez az én véleményem.

2010. nov. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

igen ez jó párosítás. de talán ha ez német nyelvvizsga akk könnyebb lenne az ösd.

amugy az origó szóbelije elismerem h a legkönnyebb de a vizsgáztatók nagyon szivatósak is. az ecl-nél viszont az irásbeli se túl kellemes mert nem lehet szótárazni és ha egy szón múlik esetleg a szöveg megértése és a szövegkörnyezetből rosszul értelmezed akk lehet h ezért nem lesz meg a 60%.

viszont az ösd-nél végig még a szóbelin is lehet szótárazni

2010. nov. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egy ÖSD írásbelit? lehetne egy origó szóbelivel párosítani?
2010. nov. 18. 15:31
 5/5 anonim ***** válasza:
az ÖSD csak egybe tehető le.
2010. nov. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!