Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a helyes válasz az...

Melyik a helyes válasz az alábbi kérdésre: Do you go to scool? (lehetőségek lent)

Figyelt kérdés

A: No, I work.

B: No, I go home.

C: Yes, I am.

D: No, I cycle.


Szerintem az A a jó, de az angoltanár szerint a B. Amúgy ez egy ilyen béna versenyben az egyik feladat, és állítólag ez van a megoldókulcsban, de akkor ezt hogy fordítanák: -Jársz iskolába? -Nem, haza szoktam menni.

Vagy mi??? Nem értem.:/


2010. nov. 12. 15:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is az A. A Do you go to school? az az Iskolába jársz?. És arra milyen hülye az, hogy nem, haza megyek.
2010. nov. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

CSAK az A a jo.

A B nem jo, mert az egy konkret szituaciora vonatkozik, az igy lenne:

Are you going to school?

No, I'm going home.

A C igy:

Are you going to school?

Yes, I am.

A D pedig igy:

Do you walk to school?

No, I cycle.

Nyugodtan szallj vitaba az angoltanaroddal, biztosan nem jo a B. Egesz egyszeruen nincs ertelme. Ha meg nem hiszi el, akkor hagyd ra, es te azert tudd, hogy az A a helyes valasz:)

(Nem lehet amugy, hogy csak elnezte, es o is az A-ra gondolt? Vagy pl regebbi kiadasu a konyve, es abban ossze vannak keverve a betuk?)

2010. nov. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ez az, a tanár is csak ember, nem figyelt oda, elvonták a figyelmét, esetleg te nem figyeltél oda vagy nem jól hallottad, mikor mondtátok a megoldást, nem tudom, milyen körülmények között zajlott, lényeg, hogy egyértelműen és kizárólag csak az A a jó, nincs miről beszélni. A megoldókulcsban természetesen lehet sajtóhiba, nem tudom, hogy meg is beszéltétek-e vagy csak felolvasta a tanár a betűket.
2010. nov. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

váltig állított valami olyasmit, hogy akkor lehetne az A

a helyes hogyha a válasz "No, I don't. I work lenne."

Mi igazából nem adunk annak a don't nak ekkora jelentéskülönböztető szerepet.

Igazából mi tudjuk, hogy az A a jó, csak azt nem értjük miért állítja azt és miért próbálja megmagyarázni az ellenkezőjét.

2010. nov. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nem, természetesen reklamáltam, hogy az úgy hülyeség, de aztán csak azt hozta ki belőle, hogy a B a jó... Tudtam én, hogy igazam van:D
2010. nov. 12. 19:59
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
hülye farkak vagytok, P.S-ben Yes, I do lenne, így a c P.P., a B a helyes
2010. nov. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
90%

Előző:


te hülye vagy és nem tudsz angolul. és még beszólsz itt!!!


Itt vannak angol anyanyelvűek és akik egyetemen is angolt tanulnak, és még neked áll feljebb..


Bunkó paraszt, a magyarázatod szar, OVERRULED.


És még itt le hülye farkaz mindenkit..


Megáll az ész... Az ilyen agyamentnek még egy középfokúja sincs..

2010. nov. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!