Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megtanulható-e otthon egy...

Megtanulható-e otthon egy idegen nyelv, tanári segítség nélkül?

Figyelt kérdés
2007. máj. 25. 14:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem csak igen nagy akaraterővel, rengeteg nyelvi hanganyaggal lehetséges, és akkor is csak alapfokon. Kell egy másik ember melléd, aki nagyon tudja a nyelvet, hogy kijavítson, hogy beszéltessen, enélkül nehéz a beszédet megtanulni. Esetleg az íráskészség része még mehet egyedül is.
2007. máj. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Brain Storming ***** válasza:
100%

Igen, meglehet. Erre én magam vagyok a példa: soha senkitől nem vettem nyelvórát, ma márm (34 évesen) 15 éve tanítok (tanfolyamon, nyelviskolában, iskolában, óvodában, magánúton), 4 könyvet lefordítottam (ebből már 3 megjelent), lektoráltam, stb.


Ha megkeres, sok segítséget és tanácsot tudok adni:

www.brainstorming.blog.hu

2007. máj. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%

Hagy mondjak történelmi érvet: Kossuth egy magánzárkában tanult meg olyannyira angolul, hogy később kiváló angolnyelvű szónoklatai miatt is ünnepelték.


üdv.: hegedor

2007. jún. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
100%
Hát persze, hogy meg lehet. Sőt úgy lehet jobban. Szerinted Lomb Kató hány nyelvórát vett életében? :) Én soha nem vettem egy nyelvórát sem, mégis több nyelven beszélek. Beszerzel egy szótárat, nyelvkönyveket, és szépen tanulsz. A hallás utáni szövegértéshez legyen olyan nyelvű TV-adód. Ezeknek a dolgoknak egy része kiváltható az internettel, például nagyobb nyelveknek fent van a szótára a neten, tudsz idegen nyelvű videókat letölteni és olvasni is minden mennyiségben. Kizárólag hozzáállás kérdése, nem nyelvtanáré.
2007. júl. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
82%

Az angol középfokot az elo-nál tanultam és utána sikeres nemzetközi nyellvizsgát tettem . Jó volt nem kellett utazni, saját magam tudtam beosztani az időmet olyan tempóban tudtam tanulni, ami nekem megfelelő volt!

Csak ajánlani tudom mindenkinek!!!

2008. jan. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%
Én mielott kikerultem spanyolorszagba voltam nagyon ketsetbeesve hogy elfogok veszni es a konyvtari nyelvkonyvet vettem meg. Eppen hogy csak tudtam valamit egy kis nyelvtant egy kis szokincset amit lassacskan bovitettem otthon egyedul csak kitartasbol, es a nyarak amiket kinttoltottem ugyanugy segitettek kiejtesben. Mar csak a szokincsel is remekul megertettem magam!
2008. márc. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
94%

Én a suliban talulok angolul és németül.

És otthon egyedül oroszul. Én nagyon szeretem. Vannak nyelvkönyveim, szótárai. És van (a neten) nagyon sok orosz barátom, ismerősöm, és velük szoktam beszélgetni (szóban és írásban is).

Főiskolán pedig a japánt szeretném folytatni és a latint is elkezdeni.

Sok siket!

2009. aug. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
93%

Abszolút megtanulható. Én az angolra voltam rástartolva nagyon és 1 év alatt középfokra jutottam. A Headway könyveket tudnám ajánlani. Középfokig sima ügy, ha tényleg akarod, esetleg felsőfoknál azért jobb a tanár, de csak a nyelvtani finomságok és a beszéd miatt. Amúgy filmek, könyvek, headway alaposan, nyelvtani magyarázat és kész. Menni fog az.

Sok sikert!!!

2010. febr. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
95%
Hát, ha nagyon próbálkozol és megfelelő tankönyveket vásárolsz akkor igen.
2010. márc. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
29%
2010. jún. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!