Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek egy magyar vagy...

Szerintetek egy magyar vagy angol anyanyelvű embernek könnyebb a spanyol elsajátítása?

Figyelt kérdés
2010. nov. 29. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
angolnak, mivel rengeteg szó hasonlít az angolra a spanyolban. én életemben nem tanultam spanyolul viszont angolul tudok és így ki lehet sok dolgot következtetni.
2010. nov. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy..Egyénfüggő ez is.Ismerek olyan magyarokat akik viszonylag gyorsan,és könnyedén meg tudják tanulni a spanyol nyelvet..Ismerek sok angolt akik a saját nyelvükön kívül nem képesek idegen nyelvet tanulni..Igaz nem is nagyon akarnak idegen nyelvet tanulni,mert szerintük ők a világon bárhová mennének értenék őket.....
2010. nov. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Angol anyanyelvűnek sokkal könnyebb!! Tudok angolul és most tanulok spanyolul és nagyon egyszerű!! Alig van olyan szabály, ami teljesen ismeretlen lenne. A szavak pedig nagyon hasonlítanak, gyakorlatilag csak az alapszókincs (pl.: lenni, élni, enni stb.) más, ha az megvan már szinte mindent értesz.
2010. nov. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy angolnak könnyebb, kivéve a kiejtést, amit egy magyarnak valamivel könnyebb.


Ugyanígy, a spanyolok könnyebben megtanulnának angolul, mint a magyarok, ha a kiejtésük nem lenne a teljes érthetetlenségig katasztrofális.

2010. nov. 30. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

to be, to live, to eat - ser, vivir, comer


Hát, sosem értettem miért mondják, hogy olyan hasonló a szókincs:D Mert én is mindkét nyelvet tanulom, de nem tapasztaltam, hogy párosával állnának az ugyanolyan szavak...

2010. nov. 30. 09:19
 6/7 anonim ***** válasza:

"Mert én is mindkét nyelvet tanulom, de nem tapasztaltam, hogy párosával állnának az ugyanolyan szavak..."


A harmadik lecke után már észreveszed.


Az angol germán nyelv, amit olyan erős újlatin hatás ért, hogy ma már inkább hasonlít egy újlatin nyelvre.


Ez azt jelenti, hogy a szókincse nagy része újlatin. Az angolban nagyon kevés germán szó maradt: az evéssel, ivással, alvással, mezőgazdasággal kapcsolatos szókincsen kívül szinte minden újlatin (francia vagy latin). Egyszerűen szinte minden elvont vagy kicsit bonyolultabb szó az angolban újlatin eredetű. Csak az alapszókincs nem. Állam: state (estado), kormányzat: government (gobierno), gazdaság: economy (economía), tudomány: science (ciencia), szabadság: liberty (libertad), elnök: president (presidente). Egy spanyol újsághírt, ha politikáról vagy gazdaságról van benne szó, akkor angoltudás alapján nagy vonalakban meg lehet érteni.


Egy mondat az újságból:

"Estados Unidos siempre ha mantenido una fuerte presencia militar en el territorio de sus aliados del Sur."


Angolul ugyanez (nagy betűvel írom a hasonló szavakat):

The UNITED STATES HAS always MAINTAINED a STRONG MILITARY PRESENCE on the TERRITORY of its ALLIES of the SOUTH.


A strong = fuerte azért hasonlít, mert angolul a fuerza = force.


Ahogy megtanulsz 3-4 szabályt (ami az angolban O, az a spanyolban gyakran UE, ami az angolban lágy c, a spanyolban Z vagy lágy C, angol T = gyakran spanyol D stb.), észreveszed, hogy mekkora a hasonlóság a szókincsben. Arról nem is beszélve, hogy az igeidők is majdnem ugyanazok, meg egyáltalán, minden szinten hasonlóan működik a két nyelv. Aki tudja a spanyol ragokat, kötőszavakat, elöljárószavakat és 100-200 alapszót, és mellette van egy felsőfokú angoltudása, az passzívan helyből középhaladó spanyolból. Aktívan persze nem.

2010. nov. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Pont az élni, lenni, enni igékre mondtam, hogy különböznek a két nyelvben! Elnézést, tényleg félreérthetően írtam. Szóval az alap szókics különbözik, a bonyolultabb szavak már nagyon hasonlítanak!
2010. nov. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!