Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Másodfokú- és harmadfokú...

Másodfokú- és harmadfokú unokatestvér NÉMETÜL hogy van?

Figyelt kérdés
a szótárban az volt a másodfokúra h : quadratisch ,de itt függvényre értelmezték,vagy ezt kell használni unokatestvérnél is?
2010. dec. 4. 20:08
 1/9 A kérdező kommentje:

lenne még egy kérdésem:

hogy kell mondani azt h "az egyik öcsém" és a "másik öcsém"

2010. dec. 4. 20:29
 2/9 anonim ***** válasza:
A quadritsch szóban a "négyzet" szó rejlik, ezáltal csak a másodfokú függvényt jelentheti ("négyzetes függvény", ha úgy tetszik, bár így nem szoktuk hívni). A másodunokatestvérre szerintem nincs külön szavuk (hiszen már az első unokatestvérre is csak a franciából kölcsönzött jövevényszavuk van), de körülírni is körülményes. Megnéztem a Startlap szótárában (nem feltétlenül megbízható forrás), az az Andergeschwisterkind szót javasolja.
2010. dec. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az egyik öcsém: der eine meiner kleineren Brüder (szó szerint kb. az egyik az öcséim közül), ennek megfelelően a másik öcsém: der andere meiner kleineren Brüder.
2010. dec. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Cousine zweites/drittes Grades, a szótában lévö kifejezés csak matematikailag használatos. (Egyébként lehet, hogy második unokatestvérként megtalálod, de nem biztos)

Azt, hogy egyik illetve másik öcsém: einer meinen jüngeren Bruder, anderer meinen jüngeren Bruder


Németországban élek, ott igy használják

2010. dec. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ilyen szó ,hogy " Andergeschwisterkind " NEM LÉTEZIK!!!
2010. dec. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2010. dec. 4. 20:37
 7/9 anonim ***** válasza:
20.36, azért még nem kell leharapni a fejemet. Odaírtam, hogy a Startlap szótárából van, amely nem feltétlenül hiteles forrás, mert én is találok benne gyakran olyan jelentéspárt, amely tuti, hogy nem illeszthető össze. Ezt a szót nem ismerem, ezért nem tudom megítélni. Szerintem is furcsán hangzott a szó, de hát hány szó van még a németben, amely furcsán hangzik...
2010. dec. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A 20:36-os vagyok: nem akartam leharapni a fejed, sajnálom, ha igy értetted, én csak a "szótárra" voltam mérges. Egyébként mivel Németoszágban élek, és igen jól beszélem a nyelvet, (meg a gyerekeim is itt nöttek fel,ezért sokat foglalkoztunk a némettel, az iskolák miatt is) ezért tudom, hogy ilyen nincs és azt akartam elkerülni, hogy valaki a rosszat jegyezze meg.
2010. dec. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A helyes

Cousin zweiten/dritten Grades

2016. jún. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!