Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondják angolul, hogy...

Hogy mondják angolul, hogy köszi nagyon kedves vagy, de sajnos én nem beszélek angolul, viszont németül, oroszul és spanyolul igen. Te beszélsz ezek közül valamelyik nyelven?

Figyelt kérdés
Fontos lenne, köszi.
2010. dec. 6. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Thanks, you're very kind but unfortunately I don't speak English but I do speak German, Russian and Spanish. Do you speak any of them?
2010. dec. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%

Az első mondat második részében a 'but I do speak....'

részhez a do nem kell, nyelvtanilag.

2010. dec. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2., de, kell, ha hangsúlyozni akarod.
2010. dec. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi.

Amúgy szerintetek nagyon gáz a mai világban, hogy nem beszélek angolul? Valahogy nagyon nem szeretem ezt a nyelvet. :(

2010. dec. 6. 20:44
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

20:04: De, kell, nyelvtanilag:)

Kerdezo, szerintem azert az angoltudas mar olyan, mint a magyar(marmint Mo-n), nem valami extra hanem alap.

2010. dec. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A válaszolókhoz: Abban igazad van, hogy ha hangsúlyozni akarod akkor oda rakhatjuk a do-t. Azonban ez a rész egy kicsit bizonytalan nekem. Akkor más igeidőkbe is megtehetjük ezt?
2010. dec. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

az első nagyon jó fordítás, és igen, kell a do, nem nyelvtanilag, hanem hogy értelmes legyen a mondat és azt jelentse amit mondani akar a kérdező (többletjelentés->csak annyit mond ki, hogy beszél németül, oroszul, spanyolul, de emögött igazából azt tudatja hogy azt szeretné, ha ezek közül valamelyik nyelven kommunikálnának-ezért kell a do. ha nem lenne do, akkor csak felsorolja hogy miylen nyelveket beszél, mintegy információközlésként)

bocsi a kommentárért de ezt tanulom és úgy szeretem:D

egyébként szerintem egyáltalán nem gáz h nem beszélsz angolul, az orosz is fontos nyelv, régen az volt a világnyelv, és kezd újra fontossá válni, én is meg fogom tanulni! nehéz egyébként? azt mondják igen.

2010. dec. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A magyarnál nem fogsz nehezebb nyelvet találni. Ráadásul aki megtanult németül annak már nem fog gondot okozni a többi nyelv... Pláne magyar gondolkodással!

Amúgy ez a do nekem is sántított ott, de igen, figyelem felkeltés céljából már helyénvaló, viszont nyelvtanilag csak úgy nem kéne oda...

2010. dec. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem gáz, csak szerintem eléggé hátrányos dolog. Ha már tudsz mondjuk németül, akkor egy könnyebb középfokú szintjére elég gyorasan el tudnál jutni, és azzal már például a területedet érintő szakszövegeket el tudod olvasni (mert a szakszavakat egyrészt viszonylag könnyű akkor is megérteni, ha nem ismered, másrészt nincs belőlük infinit mennyiség, előbb-utóbb megtanulod őket).
2010. dec. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, ha épen azt ecseteli, hogy nem tud angolul, akkor az az egy do nem lesz olyan nagyon lényeges.

Amúgy kedves kérdező, nem baj. A sulimban van egy nyelvtanár aki 5 nyelven beszél (azt hiszem német, francia, olasz, spanyol + még valami, és jövőre is kitűzött magának egy nyelvet, hogy autodidakta megtanulja (az oroszt)), de angolul nem tud, mégis ő a legjobb tanárok egyike, akárhol szívesen látnák őt, ár csak azért is, mert jófej, udvarias, megértő és nem osztogatja az egyeseket nyakra-főre :)

2010. dec. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!