Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyes így ez a német szöveg?

Helyes így ez a német szöveg?

Figyelt kérdés

In Arisonen ist ein Mann gestorben, der wegen seines Peches gestorben ist.

Nicht immer braucht man einen Goldschatz, um glücklich zu sein.

Die Zeit, in der man glüch zu sein hat, weil zumindest für uns Christen eines der wichtigsten Feste gefeiert wird.


2011. jan. 5. 18:50
 1/4 anonim válasza:

Nekem nem mind tűnik jónak.

az elsőben picit zavar a gestorben, egyszer elég lett volna leírni. Pl: In Arisonen ist ein Mann wegen seines Pechs( nem PechEs) gestorben.

A másodikban attól függ mit akarsz kiemelni, de szerintem jobban hangzik így: Man braucht nicht immer einen Goldschatz um Glücklich zu sein.


és a harmadik nagyon zavaros... ha leírod a magyar mondatot, talán tudok segíteni

2011. jan. 6. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a segítséget :D

a harmadikat meg egy újságcikkből vettem..

az volt a feladat, hogy egy szöveg tartalmát kell leírni 3 mondatban.. és ez így vagyis nem pont így de nagyjából így benne volt...

állítólag azt jelenti, hogy Az idő, amiben az embernek szerencséje lehet, mert legalább nekünk a karácsony az egyik legfontosabb ünnep, amelyet ünnepelünk.

bár ha ezen múlt volna az életem se tudtam volna lefordítani...

az első kettő lett önállóan a harmadik meg nagyrészt csak másolva..

2011. jan. 6. 19:28
 3/4 anonim ***** válasza:
A glücklich itt boldogot jelent
2017. szept. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem azt, h "szerencsés"
2017. szept. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!