Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen angol könyvet ajánlanát...

Milyen angol könyvet ajánlanátok kezdőknek?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen újrakezdő vagyok, a nyelvtani részekkel nagyon nem vagyok tisztába. Most, a munkámhoz viszont fontos lenne az angol is.


Valami nem túl drága könyvre gondoltam.

Köszönöm.


2011. jan. 6. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
nyelvtanhoz az Oxford angol nyelvtan című könyv nagyon jó szerintem. jól elmagyaráz mindent, és feladatokkal be is tudod gyakorolni.
2011. jan. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha teljesen kezdő vagy, akkor a Headway Beginner jól jöhet. Nagyon nem szeretem ezt a sorozatot, de az első könyv szerintem aranyat ér.
2011. jan. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2011. jan. 6. 20:09
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Angol szakos tanár vagyok és a nyelvtan otthoni ismétléséhez leginkább Dohár Péter: Kis angol nyelvtan című könyvét tudnám ajánlani neked. Magyar, logikus felépítésű magyarázatok vannak és sok kis apró kivételt is megmagyaráz a szerző.

Ha rám hallgatsz, beszerzel hozzá valamilyen gyakorló könyvet is, mert az elméletet tudni kell alkalmazni is a gyakorlatban, munkád során. (pl.: Dr Budai László: Angol nyelvtani gyakorlatok)

A Headway sorozat nekem tanárként nem jön be, de igazából egyik tankönyvként használt könyv sem tökéletes az ilyen tanuláshoz - legalábbis véleményem szerint.

2011. jan. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Újrakezdőnek Dohár könyv? Jézusom. A Headway, mint írtam, tényleg elég gyenge (mint az angol könyvek 99%-a), de a Beginner szerintem nagyon rendben van. Én is tanítottam mindegyikből, a Beginner volt az egyedüli, amivel boldogultak a diákok és élvezték is.
2011. jan. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Letöltöttem Erdélyi Margit - Kis Angol Nyelvtan-át. Az milyen?


Köszi:)

2011. jan. 7. 18:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszadótól kérdezném, hogy milyen korú diákokat tanít ebből a könyvből, mert a középiskolásokkal a beginnert már senki sem veszi, annyira gyenge a nyelvtanát tekintve? Inkább általános iskolában használják. Egy újrakezdő pedig véleményem szerint már nem általános iskolások szintjén van.

Az Erdélyi Margit féle könyvet csak kiegészítő anyagként használom, így annyira nem ismerem, de a tesztkönyvei nem rosszak.

2011. jan. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kloy90 válasza:
Én angol szakos hallgatóként a Cambridge Grammar in Use könyveit ajánlanám. Ha tényleg kezdő szint, akkor Elementary, ha úgy gondolod viszont, hogy a legalapabb dolgok - gondolok itt pl ragozásra - visszajönnek, akkor inkább az Intermediate kiadást ajánlanám. A felépítése remek,külön önképzős könyvnek készült, vannak hozzá cdn plusz feladatok. Komolyan mondom, ha ez a könyv nem lenne nem fejeztem volna be pár napja a BA-s második évemet :)
2012. jún. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!