Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnám úgy megtanulni az...

Hogy tudnám úgy megtanulni az angol szavakat, hogy ne legyen kín szenvedés, és ne felejtsem el 10 perc múlva?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 06:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk az nagyban meg tudja könnyíteni ha érdekel amit tanulsz. Én egyébként a régi módszer híve vagyok amit a gimi alatt is használt a tanárnőnk: a magyar szót/kifejezést gondolatban felidézed, aztán háromszor kimondod az angol megfelelőjét. Szépen, érthetően, artikulálva. :)
2011. jan. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én amikor angol tanfolyamra jártam, ott az volt a szokás, hogy minden új szóval három mondatot kellett mondani. Ez nálam elég hatékony volt, mert így nem különálló szavak voltak, hanem kontextusban lehetett őket látni. Mondjuk ez csak akkor működik, ah nem teljesen kezdő vagy egy nyelvből.
2011. jan. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy kontextusba helyezed. Fogamazást írsz velük, beszédben használod stb. A klasszikus szótanulás angolban szerintem nem sokat ér.
2011. jan. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha olyan dolgokat olvasol angolul, amik érdekelnek, akkor nem lesz kínszenvedés a nyelvtanulás. Ha úgy állsz hozzá a nyelvhez, hogy az valami, amit be kell magolni, akkor nincs módszer, amivel élvezetessé tehető. Egyébként a szavak magolására a szókártyás módszer a leghatékonyabb. Vannak rá programok is, pl. az Anki.
2011. jan. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

ez olyan mintha szókártyákkal tanulnád, de annál egyszerűbb elkészíteni, ráadásul játék formájában tanulod :) amit ezen tanulok, azt nem szoktam elfelejteni...

2011. jan. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Katamarán válasza:

Én mindenhová kiragasztottam a szavakat. Post-it lógott a szekrényajtótól a budi falán át mindenhol. Egész nap láttam őket, teljesen természetesen kezdtem használni. A leggyorsabban a klotyóban lévőket tanultam (még ki is lettek színezve :-))

Ami már ment, cseréltem. Ha a bögrén és tányéron, cipőn, törölközőn, fogkrémes tubuson is az van és mindig le kell venni meg visszarakni, nagyon hülyének kell lenni, hogy így ne tanulja meg valaki.

2011. jan. 14. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!