Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolosok! Elmagyaráznátok mi...

Angolosok! Elmagyaráznátok mi a különbség a past simple és a past participle között?

Figyelt kérdés
Kerestem, de nem értettem, amit leírtak. Köszönöm előre is :)
2011. jan. 7. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Az egyik az ige második alakja, a másik az ige harmadik alakja. Igeidő és szerkezet válogatja, hogy melyiket kellhasználni.
2011. jan. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Példa a használatra.


Egyszerű múltidejű mondatban az ige past simple alakja szerepel:


"We went to Berlin last summer."


Present Perfect, azaz befejezett jelen idejű mondatokban a szabály szerint a "have" alanyhoz illeszkedő változata után az ige past participle alakja használandó:


"She has gone to London."


Ezenkívül még más nyelvtani szerkezetekben is kell használni, a past participle-t, például a passzív mondatokban:


"My car door and window were broken when a thief broke into my car."


A példamondat első tagmondata (a when előtti rész) egyszerű múlt (ezt a létige past simple alakja ("were") fejezi ki), és emellett passzív (broken), valamint a második is egyszerű múlt de nem passzív.

2011. jan. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm :) Már értem :)
2011. jan. 8. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!