Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet francia...

Mennyi idő alatt lehet francia nyelvtudást középfokú szintre felhozni egyedül, ha franciául még nem tanultam, de angolul felsőfokon, németül pedig alapfokon beszélek? Melyik könyvet ajánljátok?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 7. 16:13
 1/6 A kérdező kommentje:
Naponta 1-1,5 órát tudom tanulni.
2011. ápr. 7. 16:35
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Átlagos képességekkel, jó módszerekkel és erős motivációval ez így 1 év lehet, de lehet, hogy kevesebb. Én a helyedben először is nekiülnék az FSI-tanfolyamnak, ami először órákon át gyakoroltatja a kiejtést és hallás utáni értést, ami a franciában roppant fontos. A nyelvtan kevésbé izgalmas (egyszerű, és olyan, mint az angol), bárhonnan meg lehet tanulni. Szókincsbővítésre ott van pl. az anki. Meg persze sok-sok olvasás, rádiózás, tévézés.
2011. ápr. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Hát nekem kéttannyelvűben sikerült egy év alatt a középfok (vagy a körüli szint) Egyedül azért több lesz.

Még hogy ugyanannyi nyelvtana van mint az angolnak. Ne röhögtess már kérlek! Az angolban nincs igeragozás (najó E/3-ban odaraksz egy S-t és kész) a franciában pedig rengeteg byonyolult ragozás van egy csomó kivétellel.Az igeidők is bonyolultak.

2011. ápr. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%

"Az angolban nincs igeragozás (najó E/3-ban odaraksz egy S-t és kész) a franciában pedig rengeteg byonyolult ragozás van egy csomó kivétellel."


Nincs rengeteg. Kb. két-három délután megtanulni a francia igeragozást. Kivételeket kell magolgatni, de viszonylag szabályosak, és összesen csak kb. 500 rendhagyó ige van a franciában, ezek is jól csoportosíthatók, és középfokon elég 100-200-at tudni. Néhány hetes meló a francia igerendszer.


"Az igeidők is bonyolultak."


Az angolban se bonyolultak, a franciában meg még az angolnál is egyszerűbbek.


Persze sokan azt hiszik, hogy ezek bonyolult dolgok, mert a tanárok rettentő hülyén magyarázzák el őket, ugyanis irtóznak a szabatos nyelvtani fogalmaktól és sántító hasonlatokat használnak helyettük.

2011. ápr. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

Najó te is valami okos emberke lehetsz aki azt hiszi hogy tud franciául pedig mégse :)

Én biztos nem állok le veled vitatkozni :)

2011. ápr. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nézz szét: www.okosito.hu
2013. ápr. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!