Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség a portugál ser...

Mi a különbség a portugál ser és estar ige között?

Figyelt kérdés
2011. jan. 15. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Én spanyolt tanulok, de ott is ez a két ige van :)


SER: állandó tulajdonság (pl. magyar vagyok)

ESTAR: nem állandó tulajdonság (pl. a bank zárva van)


Remélem segítettem, szólj, mert ha kell, részletesebben is leírom :).

2011. jan. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nagyon széépen köszönöm:D:D:D Most kezdek portugálul tanulni és itt elakadtam:P
2011. jan. 15. 12:22
 3/5 A kérdező kommentje:
És ha azt mondom hogy ő szép? akkor azt estar-ral vagy ser-rel kell mondani?:) Vagyis a külső tulajdonságokat?:D
2011. jan. 15. 12:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Ha kedves, udvarias akarsz lenni, ser-rel mondod(mindig szép lesz :D) De igazából estar-ral kéne mondani, mert lehet, hogy egyszer megcsúnyul xD.

Amikor Spanyolországban voltam, mindig ser-rel mondták, mert udvariasak akartak lenni :).

2011. jan. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A ser/estar általános szabálya a spanyolban az, amit az első válaszoló írt. Közelebbről megnézve viszont ezzel még nincs elintézve semmi, mert finom, de komoly jelentésváltozásokat okozhat, ha ugyanazzal a melléknévvel a sert vagy az estart használjuk.


A spanyol felől közelíteni a portugált problémás, mert nem pontosan ugyanúgy működnek.


Egyébként itt le van írva sok minden.


[link]


Azt nem tudom, hogy a portugálban mennyire jellemző a jelentésváltozás (mint a spanyolban), de erre oda kell figyelni.

2011. jan. 16. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!