Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mitől olyan egyértelmű, hogy...

Mitől olyan egyértelmű, hogy a "My immortal gyászdal"?

Figyelt kérdés

Jó, a cím végülis utal(hatna) rá, de a dalban nem szerepel semmi arra utalóan, hogy meghalt valakije az énekesnek/szövegírónak, érthetnénk úgy is, hogy "csak" elhagyta a szerelme, és ezt tragikusan fogja fel. Mégis, ez a dal a legnépszerűbb popdal gyász témában.


Aki nem ismerné (szöveggel): http://www.youtube.com/watch?v=jGKRXhmFQlw


2011. jan. 17. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Szoveget elolvasva, vegig ugy ertelmeztem, hogy ez az enek egy elveszett szerelemrol szol.

Az alabbi ket mondatra lettem figyelmes, ami ket kulonbozo szitut irhat le.


Elhagyta a szerelme:

I've tried so hard to tell myself that you're gone

But though you're still with me

I've been alone all along.


Mint gyaszdal, csak ez az egy mondat utal ra:

Now I'm bound by the life you left behind.


Ennek ellenere, ugy fogom fel, hogy ez egy elveszett szerelemrol szol.

2011. jan. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
én is. de mégis mindenki a halállal köti össze. köszi a választ!
2011. jan. 18. 16:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Remélem hogy a válaszom majd jól szolgál.


Magyarul, ha valaki nem érti mit énekel az énekesnő, akkor nem tudja mit énekel. És ilyen gyász=halált fejező nóta.

Attól hogy nem halálról szól, nagyon megható. Csak hallgasd meg úgy hogy nem értelmezed csak hallgatod.


Ha magyar lenne és ilyen dallama lenne és azt énekelné hogy


" Elhagytál a szerelmünknek vége" akkor senki nem mondaná gyász dalnak, de így sok ember nem érti (én sem) ezért meghatóan fogja fel.

2011. febr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!