Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi ideig tart egy nyelvviz...

Mennyi ideig tart egy nyelvvizsga tanfolyam?

Figyelt kérdés

Mennyi ideig tart egy nyelvvizsga tanfolyam? Kell-e egyáltalán, kötelező-e, vagy készülhetek magam is?

Már van érettségim angolból (ebből akarok nyv-t) és két évig tanultam kereskedelmi szakidegen nyelvet, amiből szintén vizsgáztam sikeresen, csak nem kaptam róla semmit, mert ez amolyan kötelező beépített tárgy volt.


2011. jan. 17. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ most milyen szinten állsz. Érdemes egy két szintfelmérőt kitölteni, onnan tudod hol tartasz most. Magadtól is felkészülhetsz, bár nagy önszorgalmat kíván. A nyelviskoláknál többet is meg kell nézni, mert vannak ahol le akarnak húzni (pl visszasorolnak egy szinttel). Mennyi időt szánnál rá? Mert vannak intenzív kurzusok, mikor hetente 2-3 nap vannak tömbösítve az órák 4-5 óra egy napon, de vannak többhetes hosszabb tanfolyamok is, ahol heti 1-2 alkalommal nyomatnak általában 2 órát, de vannak olyan helyek is, ahol abszolút te szabod meg, hogy mikor akarsz bemenni és milyen sebességgel kívánsz haladni.

Én a nyáron 2 hónapot szántam rá 160 órában, haladó (intermediate) könyvet végeztem ki, kb ez az ami megadja a középszintet. Igaz ez 2 db nyári 30 napos korlátlan óraszámú bérletet takar, szóval én határoztam meg, hogy mennyit akarok vele foglalkozni.

2011. jan. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Aha. Értem. Köszönöm szépen! :)

Csak mert már nem sok van suliból, és szeretném még elvégezni mielőtt elmegyek dolgozni.

2011. jan. 20. 15:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Az olyan negyven-

hatvan órás

2019. jan. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!