Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy van ez a mondta angolul:...

Hogy van ez a mondta angolul: Tudnál képet küldeni a cipőről? Mennyire használt? (ebayen hogy lehet írni a termék tulajdonosának? )

Figyelt kérdés
2011. jan. 21. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Could you send me a photo about this pair of shoes?

Did it help?

2011. jan. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Első: szerintem a kérdező nem arra kíváncsi, hogy mennyire segített az a cipő, hanem hogy mennyire van elhasználva, mennyit hordták. :)


Could you send me a photo of the shoes? How long were they worn? Are they still in good condition?


Kérdező: a fenti pár mondattal kérsz egy fotót, megkérdezed, mennyi ideig hordták a cipőt, és hogy jó állapotban van-e még.

2011. jan. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Második:

Nem vagyok egy nagy angolos, sőt.. De a "How long were they worn?" helyett nem célszerűbb úgy mondani hogy:

How long have they been worn?

Vagy ha már régen nem viselte, akkor:

How long had they been worn?


Megjegyzem lehet tévedek, de akkor magyarázzátok meg nekem hogy miért.

2011. jan. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"How long had they been worn?"


Minek ide a múlt előtti múlt? A Past Perfect előidejűséget fejez ki mindig, és nem azért régmúlt, mert már "nagyon régen történt".


A have been/were-ös változat jó, attól függően, hogy mikor viselték. Gondolom ha már árulja, akkor félre tette, letisztította stb..

2011. jan. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

A "How long have they been worn" azt jelenti, hogy mióta hordják, míg a "how long were they worn" azt, hogy mennyi ideig hordták. Feltételeztem, hogy ha már árulja, nem hordja.

2011. jan. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek : )
2011. jan. 22. 18:17
 7/7 anonim válasza:

OFF:


Ne vegyél használt cipőt. Ha valahogy ki van taposva, árt a lábadnak. Az életed 1/3-át cipőben töltöd. Legyen az jó.

2011. jan. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!