Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha kint élek kb 1 évig angliáb...

Ha kint élek kb 1 évig angliába, akkor meg lehet úgy tanulni angolul, hogy le tudok tenni egy felsőfokú nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
Most középszinten vagyok.
2011. jan. 22. 12:31
 1/5 anonim válasza:
72%
Szerintem simán, csak akkor teljesen át kell állni arra, tehát, kinn még csak eszedbe ne jusson magyar nyelvű dolgokat nézegetni. Sokan vannak akik kimennek "nyelvet tanulni" és max a boltban köszönnek angolul, közbe egész nap a szállásukon nézik a magyar szinkronos filmeket/magyar híroldalakat neten...
2011. jan. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi!
2011. jan. 22. 12:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha WC-t pucolsz ebben az egy évben, akkor nem, ha pl. egyetemre jársz, akkor igen.


Felsőfokra itthon is feljuthatsz 1 év alatt, ha használod a nyelvet. Kint ez nyilván könnyebb, de meg kell ragadni hozzá az alkalmakat.

2011. jan. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

annyit még hozzátennék, hogy azért kint is nagyon sok külföldi van, így valszeg kevesebb natívot fogsz hallani angolul beszélni mint nem natívot!

Ha csak a felsőfokú miatt mennél ki, azért szerintem felesleges. Ha dolgozni is akkor ok, de akkor valóban ne pizza szállítónak (vagy hasonló "magas" beosztásért) menj ki, mert abból sokat nem fogsz tanulni...

2011. jan. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A szóbelid biztos sikerül, de attól a nyelvtant is meg kell tanulni, ahhoz meg le kell ülni.
2011. jan. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!