Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet letenni...

Mennyi idő alatt lehet letenni egy középfokú angol nyelvvizsgát, ha teljesen a nulláról indulok? Magántanárhoz, vagy inkább tanfolyamra iratkozzak be?

Figyelt kérdés
2011. jan. 24. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen intenzíven tanulod. Napi 5-6 óra tanulással 1 év alatt le lehet tenni. De nagyon kell akarni és tanulni.
2011. jan. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elvileg kb. 500 munkaóra jó módszerrel.
2011. jan. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha kb. 500 óra, az azt jelenti, hogy ha naponta 2 órát tanulsz, akkor meglesz. én még nem próbáltam ki, de tervezek egy nyelvet a kreatív angollal. nézd meg a neten, nekem bejön, de lehet megunom majd. ehhez már csak egy nyelvvizsga-tesztes könyvet kell venned ha eljutottál arra a szintre és mehetsz vizsgára!
2011. jan. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 nagytimiandi válasza:

Hello!


Az előző válaszadókkal nem értek egyet!

Ha teljesen nulláról indulsz is, akkor is le lehet tenni a vizsgát aránylag hamar, ha komolyan foglalkozol vele. Én is nulláról kezdtem, ráadásul gimnáziumban, csoportban, és letettem egy tanév alatt. Ez azt jelenti, hogy suliban volt kb 200 nyelvórám az alatt a tanév alatt, de emellett magántanárhoz jártam heti egyszer-kétszer, és rettentő sokat gyakoroltam.

Minden csak a saját elhatározásodtól függ! Ha van időd napi 1-2 órát foglalkozni az anyaggal, elmész magántanárhoz, akkor simán le tudod tenni max 1 év alatt.

Nyelviskolát azért nem ajánlok, mert csoportban kell tanulni és igazodni kell másik 15 ember igényeihez. Ha te már értesz valamit, de a másik 5 még nem, akkor is annál az anyagrésznél fogtok vesztegelni. Míg egy magántanár csak veled foglalkozik abban a kifizetett időintervallumban, csak a te igényeidhez mérten oktat és csak a te céljaidhoz igazodik. Egy magántanárral ráadásul meg lehet beszélni különböző időpontokat, vagy le tudod mondani, ha megbetegszel...

Ismerek is olyan magántanárt, aki utolsó éves angol szakos itt, Budapesten, és vállal órát az átlag ár alatt Bp szerte bárhol.

Ha érdekel a dolog, akkor írj nekem vissza és privátban mondok részeteket.

2011. jan. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de sajnos nem Budapesti vagyok. Muszáj lesz letennem minél hamarabb, még a diploma előtt. Ez most nekem nagyon fontos! Az egész nyaramat erre fogom rááldozni. Persze nem lesz könnyű, gyerek, háztartás, és suli mellett. De ami a fontos,hogy nagyon akarom, és két évem van rá hogy a semmiről eljussak egy középfokúra!!!
2011. jan. 26. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!