Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy van brit angolul ez a...

Hogy van brit angolul ez a kérdés? How many children does Brenda have?

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
hát így van
2011. jan. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"How many children does Brenda have?" - amerikai


A brit angolban nincs do/does, viszont van have/has got

2011. jan. 25. 19:23
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

[hau 'menɪ 'tʃɪldrən dʌz (Brenda) hæv]

De nincs ennyiben valami sok különbség a brit és a többi angol között.

2011. jan. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem-nem, ez nem amerikai, hanem normális angol nyelvű. Angliában nagyon is van "have/has", és amerikában is van "have/has got"...láttál már angol/amerikai filmet/sorozatot?

Lehetne úgy is kérdezni, hogy "How many children has Brenda got?".


második

2011. jan. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nehéz lenne a kérdésre válaszolni? Nem azt kérdeztem mekkora a különbség, hanem a have/has got helyes sorrendjére a kérdésben.
2011. jan. 25. 19:32
 6/8 A kérdező kommentje:

"How many children has Brenda got?"


Köszönöm, erre voltam kíváncsi.

2011. jan. 25. 19:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Hú, de "bírom" az olyan kérdezőket, akinek megírják, hogy hülyeséget írt, aztán benyög egy olyat, hogy "nehéz lenne a kérdésre válaszolni?"...Szerinted azért jártattam itt az ujjamat, mert milyen jó érzés az? azért írtam, hogy tudd, hogy hogy van valójában. De remélem, most már tudod, hogy ezt nem "brit angol"-nak, hanem "have got"-nak hívják. Szívesen.


második

2011. jan. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A második válaszodat meg is köszöntem. Az első ingerült válaszom, nem a személyednek szólt. Köszönöm még egyszer.
2011. jan. 25. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!