Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha szóbeli vizsgán olyann...

Ha szóbeli vizsgán olyann tételt húzol, amiről semmit nem tudsz, akkor hogy vágod ki magad? Egyáltalán megéri rizsázni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 27. 20:12
 1/7 A kérdező kommentje:
angol felsőfokún
2011. jan. 27. 20:13
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy nyelvi vizsgán ha már elfáradtál rá és valamilyen szinten beszéled a nyelvet akkor nincs olyan, hogy semmit nem tudsz. Bármilyen témáról lehet beszélni. Ha magyarul megy akkor angolul is.
2011. jan. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, de van egy olyan konkrét feladat, hogy megadnak egy fogalmat és arról kell beszélni...ha nem tudom, mit jelent az adott szó, hiába tudok angolul...na ilyenkor ki mit tenne?:)
2011. jan. 27. 20:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Utálok politikáról meg ilyenekről beszélni, magyarul sem tudnék :S De ha ilyet húznék, valószínűleg elkezdenék valamiről beszélni, terelném a témát, meg persze valami személyes tapasztalatot is belehazudnék esetleg...
2011. jan. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én már húztam olyan tételt amit nem értettem. Egyszerűen megkérdeztem angolul, hogy mit takar ez a fogalom. Simán válaszoltak, nem volt gond.

Angol szóbelin angolul kell beszélni. Ha nem értesz valamit nem fogják zokon venni ha angolul visszakérdezel.

2011. jan. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nemrég én is így jártam, igaz én 'csak' szakmai középre mentem.. :) Valamit kérdezett a vizsgáztató, lövésem nem volt róla mit jelent abból a mondatból 1-2 szó, simán elnézést kértem és megmondtam neki nem értem... Erre ő kicsit zavarba jött és azonnal feltette a kérdést másképp, úgy hogy azonnal értettem :) válaszoltam rá és ennyi... :)

Ha meg olyan a téma, azzal nem tudsz mit tenni. A felkészítőkönyvek nagyjából átveszik a lehetséges témákat, azokon belül gyakorolj minél többre.. Ha nem érdekel a politika, nézd 1-2 napig a híradót meg olvass cikkeket, és azokból rizsázz egy kicsit... Mindegy mit mondasz, nem kell konkrétan megvédeni egy pártot sem, nem kell szidni senkit, csak általánosságban felvázolni a helyzetet, esetleg annyit, hogy te mit tennél ha te lennél hatalmon (támogatnád az oktatást, utakat építenél mert... vagy bármi, és ezzel máris terelheted a témát :))


ennyi, a lényeg, hogy vágjon az eszed

2011. jan. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen, hogy egy kérdést nem értettem.

Ennyit bírtam kinyögni: ÖÖÖ Sorry? :D

Aztán elmondta máshogy a mondatot és úgy már értettem :)

És végüé meglett a nyelvvizsgám :)

2011. jan. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!