Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol hivatalos levél (középfo...

Angol hivatalos levél (középfok). Volna olyan kedves valaki, hogy segít nekem?

Figyelt kérdés

Az ECL B2 nyelvvizsgára készülök. A kérdésem csupán az lenne, hogy mi van akkor, ha nincs megadva cím a levélben? Tehát pl. írjak egy újság szerkesztőjének, de nincs megadva az újság neve, címe, stb.. Nekem kell kitalálnom? Esetleg 1-2 példa?:P

Illetve a másik, hogy ha hivatalos e-mailt kell írnom, ott mi az eljárás a címzésnél?


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!(:


2011. jan. 29. 20:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Általában a "Dear Sir/Madame," megszólítást szokták alkalmazni, tekintve, hogy ilyenkor nem tudod a címzett nevét és nemét.
2011. jan. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólást, azonban én a címzésre lettem volna kíváncsi, nem a megszólításra, az eddig tiszta(: Tehát hogy konkrétan nekem kell-e kitalálnom egy angol címet, mint pl. 21 Kingston Street, Liverpool stb
2011. jan. 29. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!