Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol, szorend kerdes, miert...

Angol, szorend kerdes, miert nem helyes igy?

Figyelt kérdés
What languages can Margaret speak? Ez azert van igy, mert a what vonzza magaval a languagest, mert onalloan ertelmetlen? Alapbol en a what utan tennem a can-t, de ugy ertelmetlennek tunik, ezt vszont nyelvtanilag nem ertem. Masik: What those boys are doing? Miert nem What are those boys doing? mint a What are you doing? Nem ertem, mindkettot nyelvtankonyvbol szedtem, de ezt a vilagert se ertem. Valaki segitsen! :(
2011. jan. 30. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a "what" után "can"-t teszel, nem kap helyet a "languages", így értelmetlenné válik a mondat. ("What can Margaret speak?" böee) Éppen az a kérdés lényege, hogy <<milyen nyelvet>> beszél Margaret.


A másodikban nem vagyok biztos, de szerintem az nem kérdő mondat akar lenni. Megnéztem, mit mond a google.


"What does boys are doing"

[link]

Csak kijenető mondatokat kaptam.


"What are those boys doing"

[link]

Itt pedig kérdőeket.


Ha nem egyértelmű vagy helyes a válaszom, akkor bocsánat, én is csak tippelek. :P

2011. jan. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
upsz elírtam, az *those akart lenni xD
2011. jan. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elsőre: A What önállóan nem értelmetlen, de ez esetben a lanuages-nek ott kell lennie. Gondolom ez nyelvtanban valamelyik szabályban is meg van határozva.

Tehát pl.:

What subjects are you good at in secondary school?

What cars have you had yet?

What pictures did you see at the museum of modern art?


Másodikra:

"What those boys are doing?"

Ez így értelmes, főleg beszélt nyelvbe, ott a szórend nem annyira kötött ez esetben. De a "What are those boys doing?" is megfelelő, sőt talán használatosabb is.

2011. jan. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, igen az elsonel ereztem en is, hogy ha nem oda kerul akkor ertelmetlen lenne, gondolom mivel arra iranyul a what kerdoszo, azert van mellette, de jo lenne ezt szabaly szerint tudni. A masodikat meg nem ertem miert nem irta a konyv, hogy 2 megoldas van, nekem az en mondatom lenne egyertelmubb.
2011. jan. 30. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!