Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia kezdő vagy német haladó?

Francia kezdő vagy német haladó?

Figyelt kérdés
Németül tanultam már, szeretem, de úgy érzem, valami könnyebbet és különlegesebbet is ki kellene próbálnom: a franciát. Szerintetek melyik legyen a második nyelvem?
2011. febr. 15. 16:10
 1/5 A kérdező kommentje:
szóval eléggé erős gimibe járok, nem biztos, hogy bele tudnám adni 100%-ig magam a németbe, hiába szeretem, nehéz nyelv.
2011. febr. 15. 16:28
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Én franciát akartam tanulni, sajnos nem indult az évfolyam,ezért németet kell tanulnom. Személy szerint -enyhén fogalmazva- hányok ettől a nyelvtől. Én a franciát választanám mindenképp.:)
2011. febr. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

A francia nem könnyebb a németnél. Én a helyedben a kettőt tanulnám egyszerre. Ha nem fér bele, inkább a német felsőfokú, mint egy kicsi német és egy kicsi francia.


Milyen szinten állsz pontosan a némettel? (És az angollal? Mert az angol ezerszer fontosabb most minden más nyelvnél.)

2011. febr. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

dehogynem sokkal könnyebb, én 1,5 évet tanultam franciát is, minden szempontból könnyebb. :D

a németben a legapróbb dolgokra is oda kell figyelni különben borul minden. amúgy kb alapon vagyok németből, szóval nem annyira erős az sem.

angolból meg magántanárhoz fogok járni nem sokára.

2011. febr. 15. 16:52
 5/5 A kérdező kommentje:
mindegy, német haladót választottam.
2011. febr. 15. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!