Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit lehet mondani az alábbi...

Mit lehet mondani az alábbi angol témákról?

Figyelt kérdés

Angol szóbelim lesz, 8. osztályos vagyok.


1. Family and Friends

2. Sports

3. School

4. UK and USA

5. Hobbies

6. Holidays

7. Travel

8. Traffic and towns

9. Films and cinema

10. Music

11. Shopping

12. Daily routine

13. Weather

14. Jobs



Ezek a témák, nem írnak semmit hogy hogy lesz, nekem kell-e összefüggően beszélni, vagy kérdeznek?


Örülnék ha tippeket adnátok a témákhoz, hogy mit mondjak róla!


köszönöm!


2011. febr. 25. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Jókor jut eszedbe. nekem már kedden szóbelizek.

Ajánlom figylemedbe a 888 kérdés és válasz Angol nyelvből című könyvet

Family és Friendsbe például, hol laknak a rokonoaid, mikor találkozol vbelük, hány unojatesód van, hol laknak, van e rokondod küldödön, hogyan tartjátok a kapcsaolatot, stb. barátok hogy öö hány barátod van, miylenek, mit szoktatok csinálni.

School: iskoládról, hogyan lehet jegyet kapni, hogyan kap tájékoztatást a szülő stb.

UK and USA nekem nincs

Hobbies: Milyen hobbijaid vannak, mi a hobbi, milyen kültéri és zártéri hobbik jutnak eszedbe, néhányról leírás,

Holidays nincs, de biztos hova szoktatok menni nyaralni, hol voltatok, milyen volt

travel: utazási eszközök, Vízum szerzése (hogyan lehet) jegy vásárlás, küldöldi szállás lehetőségek (Pl.: Anglia Bred and breakfest stb.)

Traffic and towns: közlkekedési eszközök, jegy vásáréllás városodban

Films and Cinemas: Hát gondolom, hogy milyen mozik vannak, hány mozi van a várodoba, mlyen gyakran kivel mész moziba, a felíratos vagy szinkronizált filmet szereted jobban

Music: kedvenc énekes, zene műfaj, mikor hallgatsz zenét, a fiatalaok szerinted milyen zenéket hallgatnak manapság, szereted-e a kmoly zenét.

Shopping: Mi a bolha piac, mi az úgy nevezett mall (bevésárló központ) ki szokta a napi bevásárllást végezni, milyen részei vannak a szupermarketnek (Fruits and vegedtable Counter, Cerials Counter, Drinks counter, Meat Counter, Dairy Products Counter, itt mi van) hogyan lehet fizetni (készénz kártya) akkor hogy kivel mész ruhát venni ( pl.: My friends always come with me, and help me decide what suits me best)

Daily routine: Házimunka. ezzel vagyok én is bajban, http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt.. ezt kérdeztem írtam is szöveget, nézd meg)

Weather: évszakok jellemzése, mikor milyen ruhák, árvizek stb.

Jobs: Nem tudom nekem nincs ilyen


Az UK és USA-ba sztem olyan lehet hogy, ottani nemzeni ünnepek, nemzeti ételek (Mintha amerikának lenne) legfontosabb jellemzők)


Nézd meg a képleírást

Nekem úgy lesz, hogy egy képről beszéni, hozzá kapcsolódó témakörről önállóan beszéni, esetleges kérdésekre válaszolni.


Remélem segíthettem



13,5/L

2011. febr. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. kikkel élsz együtt, mit csinálsz a barátaiddal, sok barátod van e vagy kevés, mi a fontos egy barátban, tesód van e, szüleid memutatása.


2. Mit sportolsz, miért tartod fontosnak, nézel e TVben sportot, van e kedvenc sportolód, szereted e a labdajátékokat


3. hol tanulsz, mióta tanulod a nyelvet, kolesz/bejárós közti különbségek. szakközép/gimi, fontos e a nyelv


4. Melyik hol van, mindegyik angol nyelv, turista látványosságok, rengeteg az angol/amerikai színész


5. van e hobbid, miért fontos, sportról is beszélhetsz, indoor/outdoor hobbik, mond hogy gyűjtesz valamit pl 2 éve.



amit magyarul mondanál, teljesen általános dolgok. de szerintem nem 10 éves vagy, legyen már egykét önálló gondolatod.

2011. febr. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2. mondtaom kicsit hülyén jött ki :) Én már kedden szóbelizek és a nekem már kedden szóbelit, összevontam

bocsi a helyesírási hibákért

2011. febr. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%
Azt amit magyarul is mondanal.
2011. febr. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pl US - USA kérdésnél beszélhetsz arról, hogy vannak nyelvi különbségek. Pl color - colour, lift - elevator, stbstb
2011. febr. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!