Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az üzleti angol nyelvvizsga...

Az üzleti angol nyelvvizsga sokkal nehezebb, mint a sima középfokú?

Figyelt kérdés
Épp a szakmaira készülök és tervezem, hogy lerakom nyáron, mert nincs kedvem a következő két évben bejárni angol órákra.
2011. márc. 2. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én gazdasági szaknyelvire mentem úgy, h előtte sima középfokút csináltam (mondjuk az is elég jól sikerült), azóta meg valamennyire használom az angolt (net). ja, meg jártam egy félévet angol szakmai előkészítőre, de kb annyit tanultam, h CEO=chief executive manager=vezérigazgató :D

szóval, tök simán ment. nem volt igazán nehezebb nyelvileg, ami szívás, hogy gazdasági témákról tájékozottnak kellett lenni (szóbeli egyik részénél az EU agrárpolitikájáról kellett volna beszélnem - pff), a szókincset hozzá régen is tudtam.

elvileg az üzleti szakmainak is hasonlónak kéne lennie :)

2011. márc. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem nehezebb. Én tavaly nyáron voltam BGF üzleti középfokon angolból. A magnóhallgatás nagyon gáz. Az írásbelin a nyelvtani tesztsor elég húzós, a többiből el lehet érni a minimum pontot (ami természetesen nem mindig elég a sikeres vizsgához). Szóbelin az önálló beszédprodukciónál (3perc) nekem például az volt, hogy szerintem van-e munkaerő vándorlás az EU tagállamok között és miért...a másik valami környezetvédelmi dolog volt, így az elsőt választottam, arról tudtam beszélni, de sajnos a magnó miatt úszott a szóbeli. Az írásbeli pedig a nyelvtani teszt miatt. Idén nyáron újra. :) Legalább már tudom mire kell készülnöm. :D
2011. márc. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a Kitex-nél vizsgáztam, mert ott nincs fordítás és nekem ez tűnt a legegyszerűbbnek, na meg anyagilag is kedvezőbb.

A szakmai csak szókincsben tér el a sima vizsgától, szóval ha megvan a középfokú szintnek megfelelő tudásod (nyelvtan, szókincs) akkor pár hét-hónap alatt fel lehet rá készülni. Plusz szavakat, kifejezéseket kell megtanulni, begyakorolni a levélírást, olvasni a témákban ha nincs bennük jártasságod (mert anélkül esélytelen)


Januárban voltam kitex-en, nekem az nehéz volt, 3 ponton múlt a dolog.. A magnó nagyon nehéz volt, és a szövegértés is. Sajnos. Úgyhogy áprilisban újra megyek, remélem nagyobb sikerrel :)

2011. márc. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor hát sok sikert nektek is!
2011. márc. 3. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!