Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelven lehet kb. egy...

Milyen nyelven lehet kb. egy év alatt megtanulni középszinten? Angolból erős középfokon vagyok.

Figyelt kérdés
2011. márc. 3. 22:21
1 2
 1/12 zolka50 ***** válasza:
100%
Lényegében bármelyiken, ha heti 40-50 órát foglalkozol vele, ugyanis az intenzitás a fontos.
2011. márc. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
szerintem spanyolból nem lenne olyan nehéz :)
2011. márc. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Eszperantóul még akár emelt szinten is.
2011. márc. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Bármilyen nyelven, a fő kérdés az intenzitás és a módszer.


Könnyű nyelvekből kb. 500 óra alatt érhető el a középfok. Ilyenek pl. az angol, spanyol, portugál, olasz, francia, svéd stb.


Nehezebbekből, pl. szláv nyelvekből és németből vagy héberből, törökből inkább kb. 1000 óra.


A nagyon nehéz nyelvekből (japán, mandarin, koreai stb.) 2-3 ezer óra.


Ha jó a módszer, motivált vagy és intenzíven dolgozol, akkor 1 év alatt bármit megtanulhatsz középfokon. Ha motiválatlan vagy vagy rossz a módszered, akkor semennyi idő alatt sem fog sikerülni.

2011. márc. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Utolsó, te ezt a csoportosítást mi a jó élet alapján csináltad mégis? Mert hogy a héber nehezebb, mint a koreai, az tuti...(már csak azért is mondom, mert van közöm mindkettőhöz...)

A svédhez szintén, és nem venném egy kalap alá az újlatin nyelvekkel. Nem nehéz egyáltalán, de könnyűnek sem mondanám éppen.

Na mindegy. Amúgy igen, én is valamelyik újlatin nyelvet ajánlanám, a többivel kínosan nehéz dolgod lesz. Esetleg még nekünk a finn tanulható elég könnyen (igaz, érni nem ér semmit, de nagyon szép). Vagy a már említett eszperantó.

2011. márc. 4. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%

01:50


"Mert hogy a héber nehezebb, mint a koreai, az tuti..."


Miért is "tuti"?


"A svédhez szintén, és nem venném egy kalap alá az újlatin nyelvekkel. Nem nehéz egyáltalán, de könnyűnek sem mondanám éppen."


Az újlatinok se könnyűek "éppen", mivel idegen nyelvet tanulni, főleg jól, sosem könnyű. Csak éppen könnyebbek mondjuk a szlávoknál. Ahogy a legtöbb germán is.

2011. márc. 4. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A héberben ott vannak a gyökök, a magánhangzó-kipontozás, a hangsúlyozás, a nyelvtani esetek és a prefixumok. Valamint a héber egyszerre SVO és VSO is. Mindemellett flektáló nyelv...

A koreai szerintem nekünk magyaroknak elég logikus nyelv: agglutináló, de nincsenek személyragok, SOV nyelv. Az igeidők és a tiszteleti fokok jól átláthatóak, és nincs belőlük túl sok sem.

Na mindegy, végül is ezzel nem segítek a kérdezőn, csak kifejtettem a véleményem. De ezek csak az én tapasztalataim...

2011. márc. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"A héberben ott vannak a gyökök, a magánhangzó-kipontozás, a hangsúlyozás, a nyelvtani esetek és a prefixumok."


A héber írást néhány hét begyakorolni, a koreai hangul se könnyebb ennél, mert az sem tökéletesen logikus rendszer. Ráadásul a koreaiak hanját is használnak, erről ne feledkezzünk meg. A többi nem bonyolult, ha az ember megérti a logikáját.

2011. márc. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát ha szerinted a flektálás és a prefixumok használata egyszerűbb az agglutinálásnál és a kötőszavaknál, akkor gratulálok.

A hangul-héber írás összehasonlításban is szerintem a héberek nyernek nehézség terén. Egyrészt a jobbról balra rendszer nekünk kissé furcsa, másrészt eleve mássalhangzóírás, tehát ez eleve plusz nehézség. Valamint a héber több számunkra nehezebben kiejthető hangot is jelöl. A koreai nyelv minden hangja érthető a magyaroknak, egyetlen nehézsége maximum a t-d, p-b, e-é, a-o hangpárok írása/ejtése.

Tény, hogy a koreaiak tanítják a hanját az iskolákban, viszont az európai tanulók számára ez teljesen felesleges, hiszen az életben maximum tudományos értekezésekben, hivatalos kiadásokban neveknél, vagy hirdetésekben, címekben (rövidítésképp, helyspórolásképp!), használatosak (és gyakran még akkor is mellékelik a hangul olvasatot).

Az emberek 90%-a valójában csak a legalapabb hanjákat ismeri Koreában is, szóval ez egyáltalán nem mérvadó.

2011. márc. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

01:09 ezt a csoportosítást honnan vetted?


Az olasz biztosan sokkal könnyebb, mint a francia.

Egy törökül tanuló haverom szerint gyorsan tud haladni egy magyar, van sok nyelvtani hasonlóság és rokon szavak.

2011. márc. 5. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!