Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » NÉMETben múltidőnél (perfektbe...

NÉMETben múltidőnél (perfektben és imperfektben) h kell használni a segédigéket?

Figyelt kérdés
egy egyszerű példa mondatot is írhatnátok,úgy könnyebb lenne megérteni.pl nem tudtam főzni.
2011. márc. 7. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Imperfekt? Na, én erről még nem hallottam.

De perfektben csak egyszerűen az igehelyére lép, míg az ige ge-s alakban a mondatvégére kerük:

Ich trinke Wasser. -> Ich habe Wasser getrunken.

2011. márc. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Perfektben a haben/sein ragozott alakja, plusz a mondat végére az ige 3. alakja, Imperfektben az ige 2. alakjának ragozott alakja simán(elválós igekötő elválik).
2011. márc. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*Nem tudtam főzni. -> Ich konnte nicht kocken.
2011. márc. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*kochen
2011. márc. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ich konnte nicht kochen.

Ich habe nicht kochen können.


(Az olyan segédigéknél, mint pl. a müssen és a können, nincs "gekonnt" vagy "gemusst", hanem marad a können!)

2011. márc. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Musste nicht lachen

Habe nicht lachen müssen

2015. febr. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!