Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség az According...

Mi a különbség az According to me és az In my opinion között?

Figyelt kérdés
2011. márc. 11. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem / véleményem szerint. De az "according to" kifejezést, ha igényesen akarsz beszélni nem használod a "me"-vel. Legalábbis az angoltanárunk anno ezt mondta.
2011. márc. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%

According to me - magam szerint

In my opinion - szerintem a velemenyem...

Tehat latod, hogy miert nem hasznaljuk az elsot.


"according to me" hasznalva van pl. eggy topic neve utan vary eggy tema utan. Igy azt jelenti, hogy "mint ahoy en ertem, az en megmagyarazasom szerint.


Life According to Me (Life as I explain it; Life as I understand it.)

2011. márc. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
According to my opinion van?
2011. márc. 11. 14:54
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, hagyd mar az "according"-ot, ha magadrol akarsz irni. "In my opinion".
2011. márc. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, tegyük ezt rendbe:


az according to kifejezés azt jelenti, hogy valaki vagy valakik szerint, de NEM az én véleményem szerint, vagyis mintha elhatárolódnék attól a véleménytől. Értelemszerűen így nem létezik olyan kifejezés, hogy according to me, mert ez azt jelentené, hogy a véleményem szerint, ami nem az én véleményem. Vagyis ez a kifejezés értelmezhetetlen. Ne használd!


Ha szinonímát szeretnél az in my opinion kifejezésre, akkor ezeket ajánlom:


- in my view

- as I know

- I'm inclined to think

- I think

- I tend to think

- from my point of view

- as far as I know


A.

2011. márc. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!