Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt sikerülhet...

Mennyi idő alatt sikerülhet megtanulnom spanyolul felsőfokon?

Figyelt kérdés
Jelenleg olasz kéttannyelvűbe járok, a második nyelvem a német. Olaszból így meglesz a felsőfokom, németből a középfokom körülbelül. De én szeretnék még gimnázium alatt megtanulni spanyolul. Szerintetek ez mennyi időt venne igénybe, így, hogy már van egy újlatin alapom?
2011. márc. 17. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Sürgősebb lenne angolul megtanulni, mert anélkül nem sokra mész.


Amúgy spanyolból 1000-1200 óra a felsőfok, egy erős olasztudással ebből lejön legalább 30-50%, tehát módszertől és képességeidtől függően valahol 500 és 1000 óra között becsülhető reálisan a szükséges idő.

2011. márc. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, angolt nem fogok semmiképpen mert nem szeretem.
2011. márc. 18. 18:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Én francia kéttannyelvűs vagyok és angolt tanulok mellé a suliban. Elkezdtem egyedül portugált tanulni elég sokat segít , később a franciábó lés a portugálból meg akarok tanulni spanyolul is . Nagyon jó hogy te is ennyi nyelvet akarsz tanulni. DE ! Bocs de az angol tanulás nem tetzsik/nemtetszik alapon megy. A mai világban ha nem tudsz angolul kb nem mész semmire... Elmondom hogy én is utálom , nagyon nem szeretem tanulni , de sajnos nincs más választásom. Ne is haragudj de az olasz (amit ráadásul kb majdnem csak Olaszországban beszélnek ami nem egy erős gazdasági hatalom valljuk be )-német párosítással nem mész majd valami sokra... De ez lehet hogy csak az én véleményem. További sok sikert a nyelvtanuláshoz !
2011. márc. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A spanyol- és olasz emberek is boldogan megvannak angoltudás nélkül, akkor nekem sem lesz gondom.
2011. márc. 20. 10:54
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

"A spanyol- és olasz emberek is boldogan megvannak angoltudás nélkül"


1. Igen, otthon. Spanyol- és olasztudással akkor mész valamire, ha Olaszországban vagy Spanyolországban akarsz élni.


2. Túl boldogan ők sem élnek, Spanyolországban pl. éppen 20% a munkanélküliség.

2011. márc. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Oké, de olasz kéttannyelvűs vagyok, és Milánó környéke az EU eggyik leggazdagabb vidéke.;)
2011. márc. 20. 22:00
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

"Oké, de olasz kéttannyelvűs vagyok, és Milánó környéke az EU eggyik leggazdagabb vidéke"


Milánóban már előtted ott van pár millió milánói, meg még további konkurrenciának ott van 50 millió egyéb olasz, aki eleve jobban tud olaszul, mint te bármikor tudni fogsz. Szóval olyan rettentően nem ütötted meg a főnyereményt azzal, hogy olaszul tanulsz. Angoltudással lehet sokra menni, másodsorban némettel.

2011. márc. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

jó nagyon köszönöm hogy így aggódsz értem, de hidd el, meg tudom oldani az életemet, és ha nem a kérdésemre akarsz válaszolni akkor légyszíves ne írj

köszönöm:)

2011. márc. 21. 06:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!