Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nem latin betűket...

Melyik nem latin betűket használó nyelveket éri meg leginkább megtanulni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 2. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Leginkább latin betűket használót éri meg, mégpedig angolt, németet, franciát <- ilyen sorrendben. Amúgy szerintem orosz.
2011. ápr. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az oroszt vagy az arabot, de az orosz valószínűleg egyszerűbb. Amúgy szerintem latin betűsként a francia helyett a spanyol a legfontosabb. A sorrend: angol, spanyol, német. Ha ezt a hármat beszéli valaki, gondja nem lesz sehol sem.
2011. ápr. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Oroszt. Ez egyértelmű.

Ilyen fontossági sorrendet felállítani pedig teljességgel felesleges. Ez túl sok mindentől függ, hogy kinek melyik nyelv fontos ill. hasznos.

2011. ápr. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Elsősorban az oroszt, másodsorban az arabot ajánlom, ha furcsa betűkkel akarsz írni. De csak az angol után, illetve az angol mellett!
2011. ápr. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tudom! Amúgy tanuljatok már meg olvasni! Nem az volt a kérdés, hogy melyik latin betűs nyelvet éri meg megtanulni, hanem az, hogy melyik NEM latin betűs nyelvet éri meg megtanulni.
2011. ápr. 5. 14:01
 6/10 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, hogy a kínai hogyhogy még csak fel sem merül? Szerintem általában a kínait éri meg a leginkább megtanulni, ha nem latin betűket használó nyelvről van szó.


Persze tényleg sok minden függ az egyéni preferenciáktól. Ezért is van az, hogy én például nem kínaiul (és nem is oroszul), hanem arabul tanulok.

2011. ápr. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%
Azért, mert a kínaiak nem szeretik, ha tud más is kínaiul, akivel közülük érdemes beszélni, az MIND tud angolul, olyan SOSE lesz, hogy neked kínai nyelvtudásra van szükséged, és mellesleg k.urvára nehéz bemagolni egy csomó jelet.
2011. ápr. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
A kínait még a latinnál is kevésbé éri meg tanulni.
2011. ápr. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Baromság :) Egyre többen tanulnak kínait. Akkor tudod a legjobb üzletet kötni a kínaiakkal, ha tudod a nyelvüket.
2011. ápr. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
45%

A kínait valaki vagy nagyon hasznosnak vagy nagyon haszontalannak tartja. Mondjuk nem tudom, ki mire alapozza ezt a véleményt.

A ha befektetett idő és az eredményt nézzük, akkor kb ugyanott vagy mint pl. a franciával.

2011. ápr. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!