Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanítsak idegen nyelvet...

Hogyan tanítsak idegen nyelvet (tanárok válaszát várom)?

Figyelt kérdés
Külföldön voltam huzamosabb ideig, és sokat javult a kiejtésem az adott idegen nyelvből. Viszont most gondban is vagyok, mert nem tudom eldönteni, hogy teszek majd jót a tanítványaimnak az óráimon.Beszéljek nekik külföldihez hasonló akcentussal ezzel is segítve, hogy jobban megértsék a hallás utáni szövegértést, és a külföldi beszédet, vagy jó erős magyar akcentussal rágjam a szájukba a szavakat?
2011. ápr. 9. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem semmiképpen se magyar akcentussal beszélj. Annak úgy nincs semmi értelme.
2011. ápr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem is ez a helyes. De módszertanon most azt tanultuk, hogy nyugodtan beszéljünk akcentussal, hogy a diákok jól megértsék a szót, úgyse anyanyelvűvel fognak beszélgetni, hanem közvetítő nyelvként fogják használni az adott nyelvet. Ezt én elég furcsának találom, hiszen az lenne a célunk, hogy a diákjaink külföldi az adott célországban is megértessék magukat lehetőleg elfogadható szinten.
2011. ápr. 9. 17:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos ezt tanítják..dehát mit várunk egy olyan országban, ahol a nyelvtanárok nagy része még életében nem járt (vagy csak rövid időre) a célországban? :(
2011. ápr. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én örülnék, ha a tanárom nem magyar akcentussal beszélne...
2011. ápr. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én folyékonyan írok-olvasok-beszélek angolul, és most az a legfőbb problémám, hogy nem értem az angolokat, csak az angolul beszélő magyarokat... Pedig igenis kéne az a tudás. Az egyetlen értelmes dolog az eredeti kiejtés.
2011. ápr. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nézd logikusan. Azért tanul valaki külföldi nyelvet, hogy külföldiekkel beszélhessen, akiknek értelmeszerűen akcentusuk van a magyar fül számára. Úgy meg aztán soha nem szokik hozzá ha magyar akcentusban beszélsz vele angolul (ami, meg kell jegyeznem, valami hányadék... tanártól meg egyenesen förtelem...) Ha valaki egyszer brit angolt tanul, akkor nehogy már egy ilyen magyarított angol nyelven szóljon hozzá a tanár.
2011. ápr. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is egyértelműen eredeti akcentussal, semmiféleképp magyarosítva.
2011. ápr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mit tanulsz te, hogy ilyeneket mondanak? :S Én nem vagyok tanár, de akkor is meg tudom mondani, hogy ez hülyeség. Nehogy már rosszul beszéld a nyelvet, akkor meg pláne, ha a célországban is éltél, és jó a kiejtésed. Van a suliban egy angoltanár, aki nagyon erős magyar akcentussal beszél, brrr...
2011. ápr. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"De módszertanon most azt tanultuk, hogy nyugodtan beszéljünk akcentussal..."

Ez most komoly? Ugyan, én sem vagyok tanár, de szerintem nem árt a diákok tapasztalatait megosztanom - legalábbis a sajátomat. Általánosban nekem igen jó angoltanáraim voltak, egész jól megtanították a nyelvet, legalábbis amíg írásról és nyelvtanról volt szó. Attól kezdve, hogy hallott szövegről volt szó, csak lesett mindenki, hogy "mi ezt tanultuk 8 éven át?" Most harmadikos vagyok egy gimnáziumban, és nagyjából most jutottam el addig, hogy végre értsek is valamit az angolból (igaz, már jól megy az is, nem csak az írás). A kiejtésem persze továbbra sem kimagaslóan jó, még ha nem is érthetetlen.


Nyilván, akit annyira nem érdekel, az úgyse fogja megtanulni, ha írás szerinti kiejtéssel mondja neki az ember, aki viszont szeretne is tanulni, annak viszont szerintem inkább a lehető legpontosabb kiejtést kellene hallania az órákon, pont ezt elkerülendő.

2011. ápr. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!