Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyolosok! Valaki segítene...

Spanyolosok! Valaki segítene spanyolból? Van 4 fotó, arról kéne beszélnem, de egyszerűen nem tudom összeállítani az anyagom

Figyelt kérdés

[link]

erről a négy képről kéne beszélnem. meg vannak adva bizonyos kifejezések, de egyszerűen nem megy a mondatösszeállítás. 5-6 mondat kéne 1-1 képről. ez egy felelés lenne, de sosem tudtam mondatokat alkotni

csináltam egy párat de szerintem az sem jó

a, En la foto hay una playa arenosa, donde podemos tomer el sol, nadar, descansar mucho ( itt magyarul nemt udtam többet)


b, En la foto hay una calle ancho, donde hay mucha gente a quién prefieren beber un café en una terraza,


Segítene nekem valaki? nagyon kérem szépen. Felpontozok midnenképpen. nagyon szükségem lenne rá. Vagy akár msn-en tudna segíteni .


2011. ápr. 10. 12:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Az a mondatod jó . Ide írhatod még, hogy podemos salir de la vida cotidiana (kiszakadhatunk a mindenapi életből(valahogy így mondják szépen magyarul))meg mondjuk azt, hogy podemos disfrutar el sol , el mar vagy akármi. Uno se puede relajar aquí . (ki lehet kapcsolódni)Esetleg még azt írhatod ide, hogy Es para la gente a que no le gusta visitar museos, prefieren estar tumbado en una hamaca bebiendo coctailes . (azoknak akik nem szeretnek múzeumba járni inkább egy nyugágyban heverészve koktélt szürcsölnek)Más nagyon nem jut eszembe ide.

a b-ben a quien helyett inkább que. Ide lehetne még írni , hogy para los turistas que prefieren llevar una vida activa (aktív életet élnek)Le gustan el chipén de la ciudad (szeretik a város nyüszgését)Tal vez le gustan conocer gente de un otro pais,gente autentica, le gustan experimentar differentes costumbres ( szeretnek más országból származó emberekkel ismerkedni, helyi emberekkel, szeretnek megtapasztali különböző szokásokat)Nem sok de azért remélem tudtam segíteni

2011. ápr. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

ah nagyon köszönöm, már előbb kaptam választ. ilyenkor már rég aludtam.

aztán szerencsére a tanár elfelejtette a felelést :D

de ment a pont :D!

2011. ápr. 11. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!