Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha valaki teljesen kezdő...

Ha valaki teljesen kezdő mennyi idő alatt juthat el a középfokú nyelvvizsgáig? És milyen intenzitással kell tanulni? Hetente pl. hány órát? És milyen módszer ajánlanátok? (angol)

Figyelt kérdés
2011. ápr. 13. 08:19
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és az egész kb. mennyibe kerülne, mire tényleges tudást szereznék és úgy nyelvvizsgáznék? Előre is köszi a válaszokat! :)
2011. ápr. 13. 08:22
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Én egy évig jártam angoltanárhoz. Heti két órában, abszolút a nulláról indulva. Ezen kívül otthon is tanultam persze amit feladott leckéket, stb. Én ezalatt az egy év alatt felhoztam magam középfok szintre, csak nekem üzleti középfok kell, nem sima. Az üzleti középfok szóbeliről két pont híján maradtam le a magnóhallgatás miatt, jelenleg azt gyűröm a sikeres nyári vizsga érdekében. :)
2011. ápr. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Ja és még valami. A nyelvtanárom mondta, de már én is rádöbbentem. A nyelvvizsga nem mindig tükrözi a valódi nyelvtudást. ;)
2011. ápr. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Nulláról kezdtem el angolt tanulni, heti 1x1,5 órában, otthon is foglalkoztam vele, de nem túl sokat - mellett egyetemre jártam és dolgoztam is. Másfél év után könnyedén megvolt a középfokú nyelvvizsga elsőre.
2011. ápr. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hú! Nagyon jók vagytok! :) Köszönöm szépen a válaszokat! :) Tudom, hogy nem mindig tükrözi a tudást, de mégis nagyon sok helyre kell hogy legyen róla papír. Én úgy vettem észre, hogy nyelvtudás nélkül nagyon nehéz elhelyezkedni, sajnos. Köszi szépen tényleg, akkor talán én sem vagyok reménytelen eset. :)
2011. ápr. 13. 12:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Na azota mi a helyzet? :)
2014. szept. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!