Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Interneten ingyen, bérmentve...

Dínó96 kérdése:

Interneten ingyen, bérmentve hol tudnék spanyolul tanulni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! nem tanfolyamra szeretnék járni mert nincs pénzem rá stb.szóval tudnátok olyan oldalt adni ahol meg tudok normálisan tanulni Spanyolul?
2011. ápr. 15. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Konkrétan oktató-internetes oldalt annyira nem használok (de tudom, hogy vannak), viszont én is nemrég kezdtem el magamtól spanyolul tanulni, és eddig elég jól működik. :)

Először is vettem magamnak tankönyveket (Espanol Sin Fronteras 1-2-3). Ezek bár nem olcsók, de azért közel se kerülnek annyiba, mint egy tanfolyam (ráadásul ugyebár arra úgyis kéne könyv...). Ezeket magamtól kétszer végigvettem, de nem magolósan gondolom, hanem első körben csak úgy nagyjából, aztán már kicsit részéletesebben. De a nyelvtant nem erőltettem annyira, hogy ragozási táblázatokat tanultam volna, vagy ilyesmi.

Aztán már közben is elkezdtem spanyolul könyvet olvasni. A Harry Pottereket, mivel azokat jól ismerem már. Az első könyvnél még olyan volt, mint a hieroglifa-fejtés :P, annál még tükörolvasást kellett csinálnom az angollal, és találgatni, hogy vajon épp mi történhet. :D Most a negyediknél tartok, már folyamatosan tudom olvasni, és nagyon élvezem. :)

Amúgy, ha tudsz angolul, akkor én azt tanácsolnám, hogy azzal próbáld tanulni a spanyolt, ugyanis nagyon hasonló a két nyelv felépítése. Nekem legalábbis bejött.

Aztán mostanában egyre többet nézek spanyolul filmeket. Eddig még csak olyanokat néztem, amiket más nyelven már ismertem. Akár spanyol felirattal is lehet. Az elején nagyon hadarósnak tűnik (végül is eléggé gyorsan beszélnek valóban), de már nagyjából ráállt a fülem, és egész jól értem.

Közben megtanultam egy csomó spanyol dalszöveget, ami jó szókincs fejlesztésnek. Bennem legalábbis így jobban megmarad, mintha csak szótárt tanulnék.

Én interneten leginkább ezeket az oldalakat használom: [link] (fordításra)

[link] (igeragozásra)

Bocsánat a kisregényért, tudom, hogy nem 100%-ban válaszolja meg a kérdésedet, mivel ez nincs így teljesen ingyen azért... De remélem, kicsit tudtam segíteni. :) Sok sikert a tanuláshoz!

2011. ápr. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem baj hogy kisregény sőt ! :)nagyon szépen köszönöm de akkor ezek szerint érdemes külön tanár vagy tanfolyam nélkül tanulni??
2011. ápr. 16. 13:36
 3/4 anonim ***** válasza:
esetleg próbáld meg a livemocha.com- ot is :)
2011. ápr. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Igen, szerintem érdemes, nagyon is. :)

Sosem szerettem az ilyen nyelvtani táblázat-magoltatós, szódolgozat-íratós nyelvoktatási rendszert, a sajátom számomra jobban bevált. :D

Úgyhogy hajrá, menni fog!! :)

2011. ápr. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!