Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ANGOL NYELVTANULÁSBAN sürgős...

ANGOL NYELVTANULÁSBAN sürgős segítség kéne. Van valami ötletetek? Korrepetálás?

Figyelt kérdés

Egy általános iskolás, 7.-es tanuló vagyok. Szóval, félévkor úgy lettem angolból 5-ös, (mivel akárhogy néztük 4-5-re álltam) hogy beígértem, hogy év végekor dicséretes leszek. A gond az, hogy lemaradtam egy kisebb anyagrésszel, és már két 4-es dolgozatom is van, ami semmit sem javított - sőt!

Szeretnék segítséget kérni, és angolból korrepetálást, interneten/levelezőn/személyesen; néhány alap dolgot is beleértve. Tudna valaki segíteni?


Előre is köszi :)


2011. ápr. 16. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha kicsit konkretizálnád, hogy pontosan mi az az ominózus anyagrész, akkor az nagy segítség lenne.
2011. ápr. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha itt leírod, mit nem tudsz, biztos kapsz segítséget. Amúgy pedig nyugodtan kérj segítséget a tanárodtól is.
2011. ápr. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Konkrétan nem tudom, hogy az ige melyik alakját hogy/hol/mikor kell használni, miért pont akkor és úgy.

Illetve az ilyen mondatokat:

- Ha lett volna pénzem, vettem volna virágot.

- Ha lesz pénzem veszek virágot.

- Ha lenne pénzem vennék virágot.


Jó lenne, ha valaki személyesen is tudna korrepetálni, pl. 2-szer egy héten.

2011. ápr. 16. 13:14
 4/8 A kérdező kommentje:
Én szívesen kérnék, de nem merek a szemébe nézni azok után, hogy ilyen alapdolgokban sem vagyok biztos. A sírás rám tör, ha arra gondolok, hogy ilyeneket nem tudok.
2011. ápr. 16. 13:15
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Személyesen fizetni kell érte, valakinek ez a munkája.


Tehát, feltételes mód. Az angol nyelvben k.b. 4 fő feltételes módot szoktunk nézni(ezek ugye általában 2 részből állnak, az egyik a feltétel(amiben van a "ha", azaz az "if"), másik az eredmény. Ha az "if"-es rész van elöl, akkor a kettő közé vessz kerül.):


Zero Conditional(Nulladik feltételes mód): akkor használjuk, ha valami alap igazságot fejezünk ki, akkor a mondat mindkét tagját egyszerű jelenbe tesszük:


If I cut my finger, it bleeds.(Ha megvágom az ujjamat, vérzik.)


First Conditional(Első feltételes mód): ha azt akarjuk kifejezni, hogy mi történik, ha valakit teszünk, ezt használjuk. A második rész egyszerű jövőbe kerül, az első rész AKKOR IS egyszerű jelen marad, ha a jövőre vonatkozik.


If you don't learn more, you will fail the exam.(Ha nem tanulsz sokat, meg fogsz bukni a vizgádon.)

You can catch the bus if you hurry.(Elkaphatod a buszt, ha sietsz.)

If you get there, you'll se a sign.(Ha odaérsz, látsz majd egy jelet.)


Second conditional(Második feltételes mód): akkor használjuk, ha valami olyanról beszélünk, ami nincs, de mi lenne, ha lenne. Ilyenkor az "if"-es rész egyszerű múltba kerül(2. alak)(ez NEM azt jelenti, hogy múltidejű a mondat, csak így fejezik ki, ennyi), a második(az eredmény) is(a "will" "múlt idejú alakja" a "would"). Az "I would" öszevonása "I'd". Ha az "if"-es részben létige van, akkor általában akkor is "were" lesz, ha amúgy "was" lenne(lehet amúgy "was"-zal is, de a "were"-ös jobban hangzik, általában úgy mondják).


If I had more money, I would buy a new house.(Ha több pénzem lenne, vennék egy új házat.)

If I were a rich man, I would travel a lot.(Ha gazdag lennék, sokat utaznék.)


Itt még van az is, hogy "ha a helyedben lennék", amit úgy mondunk, hogy


If I were you, I would date with that girl.(Ha a helyedben lennék, randiznék azzal a lánnyal.)


Third Conditional(Harmadik feltételes mód): ez a "mi lett volna, ha ezt tettem volna". Ilyenkor az "if"-es mondatrész "még múltabba" kerül, azaz befejezett múltba, aminek a képzése "had+3. alak"(Az "I had" összevonása ilyenkor "I'd"(ugyanúgy, mint a "would"-dal)). A második feléből "would have+3. alak" lesz.


If I had had money, I would have bought flower.(Ha lett volna pénzem, vettem volna virágot.)

If I'd been there, no disaster would've happened.(Ha ott lettem volna, nem történt volna katasztrófa.)

If I hadn't earned that much, I wouldn't have bough a new car.(Ha nem kerestem volna olyan sokat, nem vetten volna új autót.)


Ez így nagyvonalakban volt a feltételes mód, remélem, jól sikerült elmagarznom és nem lett nagyon érthetetlen :S Ha valamit nem értesz, írd meg, mi az.

2011. ápr. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és nem kell, hogy rosszul érezd magadat amiatt, hogy még nem érted, nyugodtan megkérdezheted, senki sem úgy születik, hogy mindent tud, emiatt nem kell sírnod, a tanárod biztos örülni fog neki, hogy legalább van valaki, akit érdekel a dolog, és biztosra veszem, hogy szivesen segíteni fog ;)
2011. ápr. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jézusom, nagyon nagyon szépen köszönöm! Nem is tudod, milyen sokat segítettél! Köszönöm szépen! :)
2011. ápr. 16. 14:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Szivesen, örülök neki :)
2011. ápr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!