Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdenél el egy angol...

Hogyan kezdenél el egy angol hivatalos panaszlevelet miszerint betörtek hozzád és a biztosítótól kérsz kártérítést?

Figyelt kérdés

Hogyan álljak neki? .. milyen kifejezéseket, szavakat tegyek bele?

(nem kell a fogalmazást megírni csak a kezdő lökést, pár mondatot kérnék... )


2011. ápr. 19. 21:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Dear Sir or Madam,


1) Ki vagy te? (Magyarul: Gipsz jakab vagyok, az XY1234 számú biztosítási kötvény birtokosa - vagy valami ezzel egyenértékű.)


2) (Opcionális: Biztosításom érvényes betöréses lopás esetére is. Ez a mondat nem muszáj, de szépen átvezet a követklező gondolatra.)


3) Leírod hogy mikor, hol, mi történt, precízen, nem terjengősen. (2011 02 03-án munkából hazatérve észrevettem, hogy a konyha ablakát betörték, és számos értékes tárgyat elloptak. Hívtam a rendőrséget, feljelentést tettem.)


4) Felsorolod, hogy mi tűnt el, mi rongálódott meg. (A betörők ellopták a számítógépemet, egy TV-t, stb stb.) Ezek körülbelüli kárértékét is megadod. (Ezt a részt éehet rövidre venni, kárérték nélkül, ha az írandó levél terjedelme korlátozott. Sőt, végülis ki is hagyhatod, de akkor utalni kell rá, hogy a károkat később kívánod egyeztetni.)


5) Kéred a biztosítót, hogy ha szükségesnek látja, tekintse meg a lakást. Időpont egyeztetéshez megadod a telefonszámodat.


Elköszönés, aláírás.

2011. ápr. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2011. ápr. 20. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!