Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelviskolában vagy magán...

Nyelviskolában vagy magán tanárnál jobb nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Szeretnék nyelvvizsgázni németből,már sok éve tanulok de 1001 tanárral... melyikkel járok jobban?

nyelviskola előnye: lehet h barátságok alakulnak ki,jobb társaság akár

kedvező előre tudott ár(16e ft a 60óra)

hátrány: nincs ki vigyázzon alatta a lányomra

magán tanár: ismert tanár,egyénileg foglalkozik velem

lányom is jöhetne

Nem tudom mennyi lenne az ára

Egyik a nyugati közelében,másik a köki közelében lenne.

Nehéz döntés... választani kéne.

A nyelviskola : [link]


2011. máj. 9. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
A nyelviskolákkal vigyázni kell, mert van egy csomó csaló nyelviskola, aki csak a pénzedre megy.
2011. máj. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mit értesz ezalatt hogy csalók? Édesanyám volt bent a fent emlitett suliban,nagyon meggyöző és több diák iis volt bent.
2011. máj. 9. 16:10
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Kutyafülét! Vegyél / tölts le / nemtudom 2-3 JÓ könyvet és go. Rengeteg feladat és nyelvtani ellenőrző teszt van a neten. Millió videó a kiejtés végett. Se a tanár, se az iskola nem tanulja meg helyetted. Ha meg csak azért csinálsz leckét, és gyakorolsz mert "muszáj" a tanár miatt, akkor már régen rossz.


Könyv, popó és idő. Ennyi kell.

2011. máj. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

bármilyen jó a könyv,azért nem él fel egy emberrel... végülis semmi párbeszéd nincs vele :)

a magántanár szerintem jobb. a te tempódban haladtok,alaposan megtanulod,a nyelvsuliba meg 3 hónap alatt ledarálják az anyagot, lehet lemaradsz,meg sokszor meg se ragad,mert mindig újat vesztek,soha nem ismételtek kicsit.

2011. máj. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Iskolában már sokat tanultam,ez a baj hogy szeretnék nyelvvizsgát csinálni s azt az itthoni "letöltöm és megtanulom" módszerrel nem megy. Mert szerintem egész jól megy a német de beszélni s gyakorolni kell...

Meg ugy érzem hogy ki kell mozdulnom,mert felemészt az állandó itthon lét..1 éve alig tudok ugy kimozdulni hogy Ő ne jönne velem..

2011. máj. 9. 18:23
 6/8 anonim ***** válasza:
hát ez egyértelmű akkor :) magántanár,esetleg utána beugrasz a könyvtárba,hogy "Ő" ne jöjjön veled..:)
2011. máj. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A lányod miatt inkább a magántanárt javaslom, de sokat spórolsz avval, ha pluszban is sokat foglalkoznál a némettel. Most énis elkezdtem magamat fejleszteni (jövőre érettségizek) és ha kéne vmiben segítség, vagy nem megy a hallás utáni értés, akkor küldhetek neked egy csomó hanganyagot mellé a szövegekkel :) Vagy van nekem a gépemen ilyen nyelvvizsgára felkészítő könyv, amiben minden feladattípus megtalálható.


Tudom, nehéz egyedül tanulni, ezt én is megtapasztalom nap, mint nap, de ha picit is foglalkozol, már az is sokat jelent, főleg a hallásodat is tudod fejleszteni :) (ahogy énis ma lepődtem meg, milyen jó hallásom van, mert mostanában hallgatom a német rtl-t :))

Szal írj rám, ha érdekelne vmelyik könyv, vagy nem értesz vmit :)


Kitartást előre is!! :)

2011. máj. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

magántanár.

a saját tempódban haladtok, csak veled foglalkozik, azaz többet tud veled beszélgetni.

ha jó a tanár, akkor minden egyes pénzt megér, ez saját tapasztalat.

2011. máj. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!