Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Román nyelvben minden főnévnek...

Román nyelvben minden főnévnek meg kell tanulni a nemét és a többesszámát? Olyasmi ez, mint németben?

Figyelt kérdés
2011. máj. 29. 17:18
 1/6 anonim válasza:

Nem, mert csak megkell számolni: pl. o masina, doua masini-gen:feminin, un baiat, doi baieti-gen masculin, csak meg kell tanulni, hogy melyik nemhez melyik számolás tartozik. Masculin:un,doi

Feminin:o,doua

Neutru:un, doua

2011. máj. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, ez az úgynevezett "egy-kettő teszt", de ez csak anyanyelvi beszélőknek működik, akik "reflexből" tudják, hogy egy főnév előtt az "un" vagy az "o" hangzik-e jól.
2011. máj. 29. 17:29
 3/6 anonim válasza:
Hát, ezzel én is sokszor gondban vagyok, nem a román az anyanyelvem, de én is kb. így csinálom, hogy megnézem hogy hangzik jobban un vagy o, doi vagy doua, nincs külön szabály erre, vagy én nem tudok erről.:(
2011. máj. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én azért kérdezem, mert németül már tanultam (ahol minden szónak meg kell tanulni a nemét és a többesszámát), és valamelyik román nyelvvel foglalkozó oldalon (talán az angol wikipédia "romanian grammar" szócikkjében) azt olvastam, hogy a románban is meg kell tanulni minden szónak a nemét, meg a többesszámát.


Lényegében azt akartam kérdezni, hogy ez szó szerint értendő, tehát tanulsz egy szót és tanuld meg hozzá, hogy milyen nemű és hogyan kell a többesszámát képezni, vagy van rá pár "trükk", amivel ki is lehet logikázni a szavak egy részének? Németben pl. vannak ilyen trükkök.

2011. máj. 29. 17:46
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem a tanárnőm azt mondta, hogy rá kell érezni, hogyan hangzik jobban:D én is bajban vagyok ezekkel:D
2011. máj. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
vagy "izleled", hogy hogy hangzik jobban vagy az első válaszoló technikáját alkalmazod. :)
2011. jún. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!