Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Második tanári minort hányadik...

Második tanári minort hányadik félévben kell felvenni?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy előtte van vmi 50 kredites felkészítő tanulmány. Az mi? És ha 2szakos tanár leszek, akkor nem kell külön mesterképzésre jelentkeznem, hanem egyszerűen az 1. és a 2. szakomat viszem tovább?
2011. jún. 6. 17:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Gondolom első minorra gondoltál. Mert ha már van egy minorod, akkor tudod, hogy működik.


Legtöbb helyen második félév végén van szakirányválasztás. Vagyis, ah egyetemre jársz, akkor most. Itt kell kiválasztani, valószínűleg elektronikus rendszeren keresztül (ETR, Neptun), hogy milyen szakirányt szeretnél. Így lesz egy alapszakod, amin 120 kredietet kell elvégezni, lesz egy minorord, amin 50 kreditet kell elvégezni és még van 10 kreditnyi pedagóiai-pszichológiai modul. Így jön ki összesen a 180 kredit.


Mesterképzésre pedig természetesen jelentkezned kell (nem is értem, hogy gondolhatod, hogy nem), hiszen ha az alapképzésen szereztél egy oklevelet, akkor ott vége a képzésednek.

2011. jún. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
úgy van ahogy első mondja. második félév végén döntessz a minor szakról. harmadik félévtől kezded azoknak a tárgyait is. én matek szakos vagyok, kémia minorral. ezzel alap matematikus diplomát kapnék. majd matektanári mesterképzésre kell jelentkezni és ha azt is elvégzem, akkor lennék matek-kémia szakos tanár.
2011. jún. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!