Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Is it correct to say "How...

Is it correct to say "How dare you coming here? "?

Figyelt kérdés
Azt mondta az angoltanárom, hogy nem angolos (nem brit angolos), viszont a Family Guy-ban állandóan hallom, hogy "How dare you..."; ezért kíváncsi vagyok, hogy lehet-e a fent említett mondatot használni.
2011. jún. 12. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt láthatsz két példamondatot is.

2011. jún. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ezek szerint "ing"-es alakkal nem igazán használható. Bár arra gondoltam, hogy mivel alapjáraton egy kis bosszúságot akarok vele kifejezni, s az "ing"-es alakot lehet idegesítő dolgokra is használni, ezért helyes a mondatom... Mit szóltok?
2011. jún. 12. 19:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem kell megreformalni az angol nyelvtant:)

How dare you come (in) here, igy helyes

2011. jún. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem reformáltam meg, egyszerűen csak így gondolkoztam. Amit írtál persze arra is gondoltam, de az már mást jelentene. Egyszerű alakkal is jó nekem, bár így nem hangzik olyan jól. :D
2011. jún. 12. 20:06
 5/7 anonim ***** válasza:

How dare you coming in here? AU angolban hasznaljak, elfogadhato.

How dare you to come in here?

2011. jún. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

AmE-ben nem hasznaljak se coming se to come, csak siman come

How dare you come here? - mi csak ezt hasznaljuk

De amugy keressetek ra googlelel, csak azt dobja ki talalatnak, hogy how dare you come:)

Az egyetlen szituacio, amiben el tudom kepzelni, hogy to come az "I dare you to come over tomorrow" (az i, a you es az over tomorrow tetszolegesen modosithatoak, persze:))

2011. jún. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem írnál össze néhány minden napokban használatos, hasznos kifejezést nekem, nekünk? Magyarországon elég sablonos az oktatási rendszer ezen része. Hiába tanulok angolul, ha természetellenesen beszélek, mert akkor már látszik, hogy én tanultam és idegen vagyok.
2011. jún. 13. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!