Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ősszel szeretnék németből...

ősszel szeretnék németből nyelvvizsgázni. Melyiket válasszam, a telc-eset, vagy az ecl-eset?

Figyelt kérdés
a telcesnek minden nap 6 órában lenne tanfolyama, ezért nem szeretném azt annyira, viszont arról meg azt hallottam, hogy könnyebb..de az ecl-nek meg pont jó időben van tanfolyama...nemtudom:( segítsetek..előre is köszi:)
2011. jún. 20. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

én telc-re mentem, szerintem nem volt nagyon nehéz

nekem fél év német tanulás után meglett a nyelvvizsga

2011. jún. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
a tanfolyamról viszont nem tudok mit mondani, csak magáról a vizsgáról :/
2011. jún. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a TELC-es nyelvvizsgát ajánlom én is azon voltam. A szóbeli része elég egyszerű, az írásbeli az már nehezebb.

Ha erre mész nagyon gyakorold be a levél írást, mert sokszor ott bukik az egész.

Sok sikert előre! :)

2011. jún. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvtanár vagyok. Javaslom, hogy vegyél ki a könyvtárból egy TELC-es, és egy ECL-es könyvet. Csinálj meg pár feladatsort, és kiderül, melyik fekszik jobban. Véleményem szerint ez a 2 legkönnyebben letehető nyelvvizsga ma Mo-n. Különbséget nem tennék, mert ez egyéntől függ.

Jó tanács: SOSE jelentkezz csak azért egy nyelvvizsgára, mert "az ismerősöm azt mondta, h jó", minden ember képességei mások...

Pl. ha neked nagyon jó a szövegértésed, akkor TELC, de ha emellé még tudsz is írni levelet, akkor ECL. A levélírás fél óra alatt megtanulható, csak jól bevált kifejezéseket kell megtanulnod, a levél vázát meg a feladatban megadják (azért hívják irányított fogalmazásnak).

Ám ha nehezen tudsz takarékoskodni az időddel, akkor nem ajánlom a TELC-et, mert nagyon hosszúak a feladatok.

Mondom: vedd ki a két könyvet, és legalább látod, hogy hol állsz!

2011. jún. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!