Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olaszt, vagy oroszt tanuljak...

Olaszt, vagy oroszt tanuljak második nyelvként, angol mellett gimnáziumban?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni, mindkét nyelv tetszik. Felnőttkoromban újságíró, marketingmenedzser, vagy valami ilyesmi szeretnék lenni, szóval nem tudom, ez befolyásolja-e a választást.Egy eléggé erős iskolában fogok tanulni (PTE Babits M.) így hát lehet, hogy második nyelvként valami könnyebbet kéne (olasz), de akár be is vállalhatnám a nehezebbiket (orosz). Fogalmam sincs, miként döntsek. Segítsetek!
2011. jún. 23. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Én az oroszt választanám.
2011. jún. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Én olaszt tanulnék.
2011. jún. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

OLASZT, mert a betűkészletét ismered, sok szó első szótagja az angol megfelelőjével azonos és kevésbé kötött nyelvtanú, mint az orosz.


OROSZT, ha a gazdasági pályát látod magad előtt, mert az orosz és keleti piac lesz hamarosan meghatározó. (Szerintem.)


Én az olaszt választanám:

- Könnyű kiejtés

- Orosznál könnyebb nyelvtan

- ...

2011. jún. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Oroszt, mert az hasznosabb.


"Felnőttkoromban újságíró, marketingmenedzser, vagy valami ilyesmi szeretnék lenni, szóval nem tudom, ez befolyásolja-e a választást."


Ha dolgozni akarsz, akkor az oroszt kell választanod. Az olasz ahhoz kell, ha olaszpasizni akarsz és el akarod magad tartatni Giulióval vagy Michelével :)))

2011. jún. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az olasz nem csak pasizni való. Az orosz a gazdasági életben talán hasznosabb, környező országokban is el lehet vele lenni, bár elég sok olasz cég is van.

Az orosz nehezebb, nemcsak az írás miatt, a nyelvtan is. Olasz érettségi után is tanulhatsz, ha van rá keret vagy kiutazási lehetőség. Érdemes mindent számbavenni

2013. ápr. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!