Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német alapfok után mennyi idő...

Német alapfok után mennyi idő a felsőfokhoz közeli szint?

Figyelt kérdés
mert azt hallottam, hogy a németben az alapfokig eljutni nagyon nehéz, és onnan viszonylag könnyebb
2011. jún. 30. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem igaz. Szerintem a közép és a felső között sokkal kisebb a különbség, mint az alap és a közép között.

Közép és felső közt szókics különbség nagy és az általános műveltség is sokkal jobban képbe jön, hogy pl egy nyelvvizsgán tudsz-e beszélni az adott témáról. Alap és közép közt még nyelvtani hiányosságok is vannak, meg szókincs, meg aki alapfokon tud, az éppen csak "pötyög" az adott nyelven, akinek középfokúja van, azért az már tud beszélni azon a nyelven. Én ezt tapasztaltam.

2011. jún. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az alapfokot bárki meg tudja szerezni. Arra jó, hogy ha német nyelvterületen jársz útbaigazítást tudj kérni vagy meg tudd venni a vonatjegyed.


A középfok húzósabb. Ott már folyékonyan kell beszélni a legfontosabb témákról (munka, család, környezetvédelem, egészség). Felsőfokon meg ugyanez, csak választékosabban és a legkülönfélébb témákról.


Hogy mennyi idő, az rajtad múlik, de ennek megvan a maga ideje. Nem elég egy gyorstalpaló tanfolyam.

2011. jún. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Alapfok 2-3 hónap. Onnan kellett még 8 a középfokig.
2011. jún. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!